| mimi_1975 a întrebat:

Scrieti va rog orice dieta cunoaste-ti... vreau sa ma amuc serios de slabit pentru vara

Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
| laura23 a răspuns:

Nu mai manca seara dupa ora 6 si incearca sa mananci cat mai multe fructe si legume, bea multa apa, alearga seara. Eu nu prea am experienta in asta. Ma chinui sa ma ingras laughing

| M' a răspuns:

Ziua 1:
Dimineata: Cafea + 1 cub de zahar
Pranz: 2 oua tari + 400gr de spanac + 1 rosie
Seara: 200g vita + salata verde + ulei, lamaie (friptura)

Ziua 2:
Dimineata: Cafea + 1 cub de zahar
Pranz: 250g sunca + 1 iaurt natural
Seara: 200g vita + salata verde + ulei, lamaie (friptura)
Ziua 3:
Dimineata: Cafea + 1 cub de zahar + 1 felie de paine prajita
Pranz: 2 oua + 1 felie de sunca + salata verde
Seara: 1 telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct
Ziua 4:
Dimineata: Cafea + 1 cub de zahar + 1 felie de paine prajita
Pranz: 200ml zeama de fructe + 1 iaurt
Seara: 1 ou tare + 1 morcov ras + 250g fructe

Ziua 5:

Dimineata: 1 morcov mare ras
Pranz: 200g peste cod fiert + lamaie
Seara: 200g vita + unt + telina rasa
Ziua 6:
Dimineata: Cafea + 1 cub de zahar + 1 felie de paine prajita
Pranz: 2 oua tari + morcov ras
Seara: 1/2 pui + salata verde cu ulei; lamaie

Ziua 7:
Dimineata: ceai gol
Pranz: apa chioara
Seara: cotlet de miel + mar
Saptamana urmatoare - regim idetic dar cu 250g carne de vita in ziua a 6-a.
Regimul nu se repeta numai dupa 2 ani.
se slabeste dar e greu de rezistatsad eu nu am rezistat

| M' a răspuns:

Dieta de slabit "Balerina"

- Ora 8:00 - 1 cafea...
- Ora 10:00 - 2 oua fierte
- Ora 12:00 - 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 - 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 - 1 mar
- Ora 18:00 - 100 g branza slaba Se slabeste 1 kg/zi.

Se slabeste 1 kg/zi.

| devine a răspuns:

La mine a dat rezultate dieta South Beach. nu te infometezi, e usor de tinut si e sanatoasa; cauta pe Google si gasesti; si nu asculta toti ratatii care se mira ca iti interzice fructele timp de 2 sapatamni.fructele au continut maaare de carbohidrati, iar aceasta dieta se bazeaza pe consum redus de carbohidrati. succes! alege dietele SANATOASE cat de cat; lasa prostiile d eslabit 7 kile in 2 zile

| Madalina_6514 a răspuns:

Salata de varza

| Emanuelaema a răspuns:

Mult sport.Multa sala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand dieta nu se face asa la intamplare, pentru o diata trebuie sa mergi la nutritionist, pentru ca dietelede pe net sau oricare nu sunt recomandate de doctor pot avea efecte devastatoare. In al doilea rand, o dieta trebuie insotita de sport. Depinde si de cat vrei sa dai jos. Dar cel mai bine ar fi o alimentatie echilibrata, dar fara prajeli, grasimi, paine, mancat dupa 6. Mananca cat mai mult la gratar, salate, ceva paste dar putine, fruucte, legume. Si mult sport. Alergari, abdominale. Cauta exercitii pe net sunt o multime. Nu recomnad nici o dieta pentru ca nu sunt in masura, asa ca asta e sfatul pe care ti-l pot oferi happy. Spor la slabitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luni mananci un ou fiert tare si faci sex 3 -4 ore;
Marti un morcov poate 2 si faci sex pe dinapoi.
Miercuri doar un pic din toate si faci sex intreaga noapte.
Joi iti fierbi carne de pui sex pe dunga patului.
Vineri iti prostesti barbatu si faci sex numai cu altu.
Sambata colac cu nuci si faci sex cu cine apuci.
Duminica mananci gratar si dai fuga la cantar.
Daca vezi ca, cura-i buna o urmezi macar o luna.
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine vara: incearca dieta cu pepene rosu: http://totulpentrufemei.ro/dieta_/diete--dieta_cu_pepene_rosu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmeaza dieta asta: http://www.totulpentrufemei.ro/......_saptamani

| Louis_3400 a răspuns:

Hellooo tu ai minte, du-te la medicul nutritionist, te consulta si iti da el dieta, nu din toate dietele, si din tot ce aude fiecare

| luigi78 a răspuns:

C am tarziu ca vara tocmai a sosit trebuia sa te apuci din ian si stai linistita ca doar cu dieta fara sport nu o sa ai rezultate eu m-am apucat din august 2009 si am dat jos 10 kg dar iti trebuie multa ambitie si munca 4 zile pe saptamana sala 2 ore pe zi dimineata mananci ca un rege la amiaza ca un print si saera ca un cersetor si niciodata dupa 20 succes pentru 2011