| razvan1305 a întrebat:

Se da funda. Vreau din propria experienta nu de pe google sau alt ceva, daca ar fi o parere al unui specialist si mai binebig grin. Deci vreau sa-mi iau lentile de contact si nu sunt sigur inca. Ma refer ca-s destule pericole in purtarea lor si chiar nu stiu. Cei care poarta lentile spuneti-mi si mie ceva, e greu cu ele? sI DAK s-ar putea un site sau o firma destul de buna... Vreau pareri sincere, adica daca ati avut iritatii la ochi sau ori ce lucru de acest gen

Răspuns Câştigător
| dreamygirl a răspuns:

Eu port lentile de contact cosmetice de 4 ani.Este dificil in primele zile...Simti un corp strain in ochi, dar te obisnuiesti si nu iti face rau.Iti sugerez Optinova.De acolo mi-am cumparat primele 3 perechi de lentile de contact happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu port de 7 ani lentile pentru miopie. purtarea lor in sine nu prezinta pericole nu creeaza disconfort decat dupa aprox 10 12 ore de purtare...am de la johnson&johnson acuvue oasys, tin doua saptamani fiecare pereche si o cutie contine 6 perechi. nu am avut nicio problema cu ele, singura diferenta este ca din cand in cand folosesc lacrimi false pentru ca imi simt ochii uscati
cel mai bine este sa mergi al oftalmolog si ti se va face o proba (unele persoane nu suporta lentilele) si sa vezi exact cum te simti cu ele

| mirunik87 a răspuns:

Buna. si eu port lentile de contact de un an jumate si sincer nu sunt incomode.insa trebuie avute mare grija de ele si curatate in fiecare seara.In caz ca lentila de contact se rupe nu o mai poti folosi si daca incerci sa ti-o pui la ochi o sa te doara foarte tare. e foarte greu la inceput pana te obisnuiesti cu ele dar dupa aceea daca ai grija de ele totul va fi ok. un set de lentile pe un an costa in jur de 300 lei(cu tot cu solutie)