| avril_8866 a întrebat:

Se intampla ceva daca dau cu fond de ten peste o cicatrice care e pe frunte?

Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Poti folosi fond de ten pentru orice cicatrice, deoarece in acest caz nu mai este vorba despre o rana deschisa. Ai mare grija insa sa nu aplici prea mult fond de ten pe respectiva zona si sa arate inestetic in comparatie cu restul nuantei tenului tau. Ai grija de tine.

5 răspunsuri:
| Christa a răspuns:

Depinde si de fondul de ten, cat de bun e. Poate nu se intampla nimic, poate. mai ales ca e si pe fata. Sincer, iti zic mai bine sa nu folosesti.

| Mişaaa a răspuns:

Nu cred.doar daca dai peste o rana big grin

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

E ok daca cicatricea este inchisa, ci nu rana deschisa.cicatricele se ascund pe fata cu un fond de ten sau un baton corector.este chiar indicat.

| alexandra_8659 a răspuns:

Nu cred. Doar sa nu faci acest lucru tot timpul. Pe o perioada indelungata s-ar putea sa-ti dauneze. happy

| Flory_2183 a răspuns:

Nu poti sa o acoperi cu fond de ten