| publicname a întrebat:

Se intampla ceva daca vopsesc dintii albi cu pasta corectoare?(nu sunt dintii mei naturai, am coroane, dar sunt mai galbene pentru ca asa e culoarea mea naturala)Dau fundita.va rog sa ma ajutati

9 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Tu glumesti nu?laughing
Cum sa faci asa ceva? Mai bine ti-ai cumpara un tratament de albire.

| Derye a răspuns:

Da'te cu lavabil.

| Sofffie a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna, dar daca vrei incearca, ce ai de pierdut?

mira
| mira a răspuns:

Este o mare eroare. Sper ca glumesti.Pasta corectoare este toxica.

| KatherineSparks a răspuns:

Cu pasta corectoare? Glumesti sper.
Are multe chimicale... DON'T DO THAT!
'Nu incercati asta acasa'

| Crisstina a răspuns:

Intrebarea asta trebuia sa o pui la trivia/amuzante laughing

| Slow a răspuns:

Nu cred ca este o idee prea buna. In primul rand, pasta corectoare nu este permanenta, iar dupa ceva timp vor incepe sa iti cada bucati din ea, iar dintii vor arata ca patati. Chiar daca nu sunt dintii tai, cred ca este posibil sa iti afecteze, daca nu dintii, atunci gingiile. Cel mai bine ar fi sa folosesti o pasta de dinti speciala pentru albire a dintilor si apa de gura. Astea ti le poate recomanda un medic dentist.
Am mai vazut o persoana care isi daduse cu corector pe dintii din fata, iar dupa ceva timp s-au facut foarte urati...mai bine nu te-ai da cu ea.
Oricum.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu incercalaughingstraight face

| georgiana967 a răspuns:

Mersi ca m-ai facut sa rad, tot nu imi pot imagina ca cineva poate intreba asa ceva, cum sa ii vopsesti cu pasta corectoare? exista multe tratamente pentru albirea dintilor ca asa ii vopseam toti cu lavabila sau orice vopsea albarolling on the floor