| x3Clover a întrebat:

Se merita sa ma fac reprezentant la Oriflame daca sunt si la Avon?

7 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Nu băga în seamă pe ăla care încearcă să-și facă reclamă, în plus, sunt vrăjeli.
Sunt pro AVON, însă nu în felul lui @Avon053.
Trebuie să ai și ceva bani la îndemână, pentru a face ceva comenzi frumușele! Cu 2 job-uri, cam greu, nu? Mai ales când nu ai comenzi prea mari și trebuie să pui ceva de la tine să ai parte de discount și un mic cadou, dacă este cazul.

Te sfătuiesc să rămâi la AVON!

| Avon053 a răspuns (pentru h3r):

Draga Diabla, in primul rand Avon053 inseamna contul meu care vine de la zona in care sunt coordonator si in plus de ce zici tu ca e greu sau ca o sa puna din buzunar, ai fost vreodata reprezentant sau ce? Si ce bani sa ai pentru ca odata ce o persoana iti da o comanda nu o sa i-o platesti tu.Si ce vrajeli fac eu cum adica ca nu am inteles si cadoul pe care il dau la comanda nu este de 20-30 lei pentru ca eu nu imi bat joc de colaboratori, stiai ca daca te inscri pe site vei fi redirectionat la un coordonator oarecare si sigur iti va trimite doar o brosura si iti va plasa prima data comanda si apoi nu te mai baga in seama, iti zic sigur pentru ca am patit-o.Eu iti urez o seara cat mai buna s sper ca in vitor sa nu mai aduci acuze nefondate si daca vrei sa te convingi cum e sa fi reprezentant in echipa mea sau reprezentant la Avon eu te astept sa te lamuresti pentru ca eu nu sunt aici ca sa vrajesc lumea.

| xBebee a răspuns:

Heii.
Totul depinde de tine.
Trebuie să fii extrem de responsabilă, să nu încurci banii sau comenzile.Este complicat să fii la două pentru că trebuie să te dedici la amândouă la fel şi probabil vei neglija Avonul pentru că ai găsit Oriflameul.
Însă dacă te simţi capabilă şi eşti plătită bine de ce nu?! Până la urmă încercarea moarte nu are.
Şi dacă vei reuşii cu amândouă vei câştiga mai mult decât câştigai iniţial.
Multă baftă!☺

| Avon053 a răspuns:

Buna,eu zic ca se merita sa fi reprezentant avon deoarece:castigi bani din dicounturile produselor, faci econmii cand iti cumperi produse si multe altele.Varsta minima este 18 ani dar daca ai sub 18 ani te poti inscrie pe numele unui adult, daca vrei sa te inscrii in echipa mea iti voi trimite cataloagele+alte lucruri(mostre, fleyere despre produse, oferte in care spune ce cadouri primesti, fisa de inscriere, etc.)+cadou din partea mea la prima comanda plasata.Nu trebuie sa platesti nimic, inscrierea este gratuita, transportul produselor este gratuit(prin posta) si 8 lei prin curier, Pentru mai multe detalii suna-ma la 0735856209 sau da-mi bip si te sun eu sau parvu_nicolae73@yahoo.com.Atentie:nu te inscrie pe site pentru ca vei fi redirectionat/a la un alt coordonator nu la mine si nu o sa pot sa iti dau cadoul din partea mea.O seara cu zambete.

| Avon053 a răspuns (pentru Avon053):

Plus 14-18 zile termen de plata

| AmintiriDureroase a răspuns:

Sincer,după părerea mea NU.Am fost și eu mai de mult reprezentat la Oriflame, dar acum sunt la Avon.Ce pot sa-ti zic ca e salariul e mai mic.Dar daca vrei sa castigi bani, ai putea sa devii la amandoua. Sper ca te-am ajutatwinking FUNDĂ?

| AlinSebastian a răspuns:

Daca esti platita bine la amandoua se merita.