| Anaisssss a întrebat:

Se observa vreo diferenta daca ma vopsesc cu Henna roscat? Am parul negru,iar cu nuantator cand mi-am facut acum cativa ani,erau doar niste reflexii rosate, vizibile doar la soare.Nu vreau sa am chiar parul rosu-rosu, vreau sa fie doar o mica schimbare thinking Are rost sa-mi cumpar?

Răspuns Câştigător
| missClumsy a răspuns:

Daca vrei sa obtii ceva mai mult decat reflexii ia-ti gandul de la henna. Eu folosesc henna de un an.Bine, eu nu o folosesc pentru culoare, ci mai mult pentru efecte; in prima saptamana parul e putin colorat, insa dupa ceea ramai cu reflexiile.Pana acum nu am folosit decat henna de Egipt care da reflexii aramii, in schimb nu stiu cum e treaba cu roiba( tot un fel de henna, provenita din Iran, care e obtinuta din radacini nu din frunze)Am auzit ca da o culoare mai intensa. Uite aici http://www.elemental.ro/175-vopsea-henna gasesti henna de toate neamurile.

| Anaisssss explică (pentru missClumsy):

De aici o sa comand.Multumesc mut!big grin

| Anaisssss explică (pentru Anaisssss):

Mult*

| missClumsy a răspuns (pentru Anaisssss):

Daca comanzi roiba sa imi trimiti si mie un mesaj despre cum ti-a iesit. happy

5 răspunsuri:
| ღDangoღDaikazokuღ a răspuns:

Henna e destul de bun (mam facut si eu roscata si mia cam iesit rosu-rosu, dar eu sunt blonda deci cred ca o sa se vada)

| missClumsy a răspuns:

Si inca ceva. Conteaza foarte mult de unde o achizitionezi.S-ar putea sa ai neplacuta surpriza sa contina pigmenti nu tocmai naturali.