| ~AleXa~ a întrebat:

Se poate indrepta bretonul cu ondulatorul de par? Sau ce metode ca sa indrept bretonul...Astept mai multe sfaturi.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu foarfeca.Simplu.Nu?

| lilboutique a răspuns:

Poti sa il indrepti si cu o perie rotunda si cu feohnul, daca chiar nu ai o placa. Cu ondulatorul nu prea:d. bafta

| Daiana90 a răspuns:

Cu placa, nu cu ondulatorul. Dai bine cu placa pana se indreapta, apoi cu fixativ. Daca nici asa nu merge, incearca sa il uzi cu apa, pentru ca parul ud, cum il usuci asa ramane.Adica in timp ce il usuci trage de el in jos cu mana, indreptandu-l. Apoi dai cu mult fixativ sau eventual cu placa si fixativ apoi.succes:*:*:*

| adellyna a răspuns:

Cu ondulatorul se foloseste pentru incretirea parului. e 70 lei cea mai ieftina placa, sau mai putin. de ce nu iti iei o placa? bye

| Roberta00 a răspuns:

Cine zice ca nu se poate cu condulatorul?
Se poate fratilor acum m-a indreptai cu el.Chestia e sa separi parul in mai multe parti, si cand faci o parte o iei si o prinzi cu un elastic pentru a nu se alatura celor neindreptate.Mergi dealungul suvitei cu ondulatorul de sus in jos ca si cum te-ai face cu placa. Sper sa reusesti.BAfta.
Daca ai ceara de par e bine ca la sfarsit sa iti dai cu ea la varfuri si un pic pe par deoarece previne cat de cat uscarea parului.

Papa.Paste Fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Se poate indrepta parul cu ondulatorul sau placa de par, dar sa stii ca daca iti dai cu apa, parul se va increti sau va fi ca inainte. crede-ma am facut si eu asta.