| lyTTTT a întrebat:

Se spune ca increderea este cel mai sexy lucru, dar cum prind incredere in mine? prietenii imi spun ca sunt frumoasa si chestii dar pur si simplu nu-mi dau seama daca e adevaratlaughing nu stiu, nu am incredere deloc in mine... Sfaturi ceva? big grin

4 răspunsuri:
| leonardrd a răspuns:

Pai te uiti in oglinda

| ImSorryThatImNotPerfect a răspuns:

Toata lumea trece prin perioade de genul.Am cateva sfaturi:

1.Ai putea sa asculti muzica, de exemplu..."What Makes You Beautiful" de One Direction;

2.Sa gandesti pozitiv si cand te vezi in oglinda, sa nu fii ceva de genul:"Ewww! Ce urata sunt!", ci in schimb sa spui:"Sunt frumoasa si nimeni nu ma poate contrazice."

3.Un alt lucru ar fi sa-ti scrii cu o carioca o calitate de-a ta in fiecare zi, oriunde pe corpul tau-sau undeva unde nu se vede, daca vrei ca ceilalti sa nu observe.

Pana la urma, nu cum aratam ne defineste, ci ceea ce e inauntru.Tu trebuie sa fi multumita cu tine insati.TU, nu ceilalti.Parerea lor nu conteaza.Toata lumea merita un 10.

Eu fac lucrurile de care ti-am spus si ma ajuta destul de mult. Sper sa-ti fie si tie de folos...Noroc!:)

| emmastone1 a răspuns:

Daca nu ai incredere in tine inseamna ca ai unele lucruri care te deranjeaza la tine,ar trebui sa te analizezi si sa iti dai seama ce te face sa nu ai incredere in tine,dupa ce afli lucrurile care nu-ti plac la tine (probabil le stii deja, dar nu-ti dai seama ca ele sunt cauza neincrederii tale in propria persoana)incearca sa le schimbi, pana ajungi sa fi persoana care iti doresti sa fi, sa fi tu multumita cu tine, atunci o sa poti in sfarsit sa ai incredere in tine.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca tu te simti nesigura si nu ai incredere in tine si ceilalti vor avea aceeasi parere despre tine, te vor considera o fire slaba.Conteaza sa te simti bine in pielea ta si gandeste-te ca fiecare e frumos in felul lui.
O modalitate sa capeti incredere in tine e sa te inscrii la cursuri de dans, crede-ma ca te va ajuta fooooarte mult.