| kebab10 a întrebat:

Semnele lasate de acneele rupte dispar?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Unele dispar, altele nu, depinde si de tipul de acnee

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna. Dispar dar in cateva zile. Eu recomand sa te dai cu fluocinolon N (gasesti in farmacie) te dai 2 zile si ai sa vezi ca trece.

| denna_6865 a răspuns:

Daca ai acnee severe nu. decat cu tratament
Aici vorbim de semne. Odata ce ai spart sau i rupt cosul semnul ramane, ca sunt puncte negre(o sa iti ramana gaurele pe fata) ca sunt galbene(o sa ramana ca o mica arsura)stiu pentru ca eu le am..si regret momentul cand mi-am stors cosurile de pe fata.
Cel ami bun sfat.Du-te la un dermatolog sa iti dea un tratament pentru ceea ce ai. Nu asculta ce fel de tratemente iti spun altii, altii nu stiu ce fel de acnee ai tu sau ce fel de tip de ten ai.