| m1dn1gh7 a întrebat:

Servus. Vreau să-mi fac o șuviță de păr violet, eu având părul brunet. Am încercat cu violet de gentiana, nici gând să-mi stea pe par. Vrei idee? Dar să fie ceva sigur, încercat. Nu experimente.

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Eu am trecut de la brunet la violet și am încercat mai multe vopsele dar cel mai bun rezultat l-am avut cu Schwarzkopf live, atât pentru mov cât și pentru albastru. Bineînțeles că o să fie nevoie sa decolorezi șuvița de par înainte, ca altfel n-o să se vadă atât de bine

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu merge daca parul e inchis la culoare natural ca daca e vopsit sanse 0.
Trebuie decolorata suvita - nu blond pui- pana la un portocaliu asa si dupa prinde vopseaua.

| Michaeel a răspuns:

Normal ca nu se prinde dacă încerci cu gelatina și alte prostii. Numai dacă folosești vopsea de par vei avea șuviță aia violet

| Lilith1989 a răspuns:

Trebuie să o decolorezi mai întâi, altfel părul brunet are o culoare maro închis care fiind o culoare neutră va neutraliza și alte culori. Dacă vrei îți explic și cum. Iar apoi încerci cu nuanţator sau cu vopsea permanentă ( pentru că gelatina nu e vopsea de păr și nu va prinde ).