| Morgăă a întrebat:

Siti cum imi pot face hanorace si pulovere personalizate? Vreau doar imagine/text de al meu printat pe diferite zone (maneci, gluga, spate, fata). Am cautat pe internet dar gasesc doar printuri pe tricouri sad

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate te ajută ăștia:
https://www.limarom.ro/broderie

| Fedaskyn a răspuns:

Incearca site-ul asta pentru hanorac, dar ideea e ca nu prea poti sa-ti pui imprimeul decat pe fata/spate nu si pe gluga si maneci etc https://www.customink.com/custom/custom-hoodies

| liv006 a răspuns:

Tricourile personalizate se pot realiza prin diferite metode, dar exista si o metoda simpla si foarte eficienta de imprimare, care poate fi realizata acasa cu ajutorul unui fier de calcat.

Pentru aceasta avem nevoie de un cearceaf impaturit in patru, astfel ca grosimea lui sa fie de 1 cm. Totodata este nevoie de o masa solida pe care sa putem face imprimeul si bineinteles avem nevoie de banalul fier de calcat.

Fierul trebuie sa aiba cat mai putine orificii si bineinteles nu trebuie pus pe aburi cand se realizeaza imprimeul. Imprimeul folosit trebuie sa aiba o parte adeziva si o parte lucioasa. Tricoul se pozitioneaza pe masa de lucru si trebuie incalzit bine aplicand fierul de calcat in special zona unde se va lipi imprimeul.

Se pozitioneaza imprimeul cu partea lipicioasa in jos, astfel incat imprimeul sa fie cel dorit. Se cauta suprafata cea mai plana a fierului de calcat, pentru a o suprapune deasupra imprimeului, astfel incat sa se realizeze un transfer de calitate.

Fierul de calcat este apasat circa 14 – 15 secunde. Apoi intoarcem fierul pentru a acoperi si cealalta jumatate a imprimeului. In acelasi mod se va apasa fierul de calcat o perioada de timp de circa 14 -15 secunde. Se dezlipeste banda adeziva, iar imprimeul va ramane lipit.

| AnaCara a răspuns:

Buna! Cei de la Printado au tool-ul acesta https://printado.ro/designer/ pentru personalizare online, unde poti adauga orice element. Desi pe site apare doar pentru tricouri, eu i-am contactat si mi-au personalizat si un hoodie.