| anonim_4396 a întrebat:

Sp va rog niste cuafiuri mai simple.Am 14 ani si nu vreau sa ma duc la cuafor. Vreau sa imi fac parul acasa. Ceva simplu dar frumos.Nu mai stiu ce cuafiura sa imi pac.happyMs

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este bine ca vrei sa fii cocheta pastrand simplitatea.Se spune"coafor","coafura".

| Ben. a răspuns:

La 14 ani e de ajuns sa te piepteni sau sa-ti prinzi parul intr-o codita; nu trebuie sa te coafezi si nici sa mergi la coafor, ca sa fii atragatoare. cel mult te poti tunde.

| iulia_5454 a răspuns:

La 14 ani ar trebui sa te preocupe mai mult gramatica, dar daca esti interesata de coafuri eu zic sa te limitezi la a-ti prinde parul in coada

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai parul mare fa-ti o coada sus si gata