| eu.;] a întrebat:

Spuneti-mi o crema pentru vergeturi, eficientabig grin
daca te bronzezi vergeturile isi mai pierd acea culoare "rosie "?
nu le mai suport. sau spuneti-mi ceva tratament. multumesc.

3 răspunsuri:
| Lorena_9823 a răspuns:

Cremele anti vergeturi nu sunt bune de nimichappy
Dar daca te dai cu autobronzant sau te bronzezi am inteles ca nu se mai vad:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratament ampotriva vergeturilor Solutions de la avon

| ● black cat =x a răspuns:

Incerca asta thinking` O altă metodă folosită pentru a scăpa de vergeturi este tratamentul cu lămâie, pe care după ce ai tăiat-o se aplică pe piele, iar apoi suprafaţa se masează uşor. Lichidul rămas în urma masării cu lămâie trebuie lăsat pe porţiunea
afectată cu vergeturi timp de câteva minute.
Secretul constă în proprietatea pe care lămâia o are, şi anume, poate înlătura sau exfolia pielea moartă şi în acelaşi timp, este foarte stimulatoare pentru zona care necesită vindecare. După ce au trecut cele cinci minute, se îndepărtează sucul prin tamponări şi apoi se aplică ulei de diverse feluri, fie de măsline sau unt de cacao care stimulează şi hidratează.