| DeMentaa a întrebat:

Spuneti-mi pliz siteuri cu stiluri.
ex.stilul punk.

Răspuns Câştigător
| Skadred a răspuns:

Daca te-ai decis sa te faci rapper si nu te descurci singur, noi iti oferim o lista cu sapte pasi care trebuie urmati cu sfintenie pentru a avea rezultatul scontat.

Pasul 1
Iti schimbi stilul de viata: nu mai asculti manele. Dusmanii insa poti sa-i pastrezi, sunt buni pentru mai tarziu.
Daca ti-e greu sa depasesti aceasta etapa, sa zicem ca salvarea ta, din cand in cand, ar fi party-urile, cu baietii, cu pet-ul de bere, sau cu tuica de la bunicul: atunci poti asculta manele.
Usor, usor, cum copiii invata sa faca la olita, asa vei incepe si tu sa nu mai asculti manele.

Pasul 2
Sa lucram acum la departamentul "tzoale". Ca sa fii vazut bine in lume trebuie sa ai imagine. Sa vorbim acum in ce consta imaginea unui rapper:
a) pantaloni largi purtati neaparat sub poponet, sa para ca ai facut pe tine in mod constant. Culori care sa reprezinte cartierul;
b) tricouri largi. Daca ai rude mai grase, atunci ele sunt salvarea ta. Daca ai bani totusi ia-ti tricouri inscriptionate cu : Gangsta 4 LiFe, Thug 4 Life The Hood, Wu-Tang, ai prins ideea;
c) bascheti albi, negri sau bocanci;
d) accesorii: lanturi la gat cu Wu-Tang sau Marijuana, sau ambele in acelasi timp: rapper cu greutate. Batic sau batista, purtate pe cap. Alternativa: sapca.

Pasul 3
Acum pentru ca esti imbracat adecvat unui rapper si nu asculti manele, sa lucram la partea cea mai grea: cultura muzicala. Pentru ca tranzitia de la manele la rap sa nu fie drastica, poti incepe cu un "juma' de dolar"(50 cent), Akon, Lil Wayne etc. Cu timpul, daca o sa vrei sa fii un rapper "adevarat", te vei documenta si vei putea ajunge sa asculti chiar si Lords Of The Underground si A Tribe Called Quest.

Pasul 4
Ai "tzoalele", ai cultura, acum sa lucram la atitudine. Neaparat un nume: nu poti lovi in lumea rapp-ului daca te cheama, spre exemplu Petronel, insa te poti intitula simplu P. sau P. T. Daca nu iti convine nici unul dintre ele, iti poti atribui tu unul: P. Dog, Gangsta P. s. a. m. d.

Pasul 5
Trebuie sa ai probleme cu legea, un cazier te face mai rapper.
Marijuana este mancarea ta preferata.

Pasul 6
Am ajuns la dusmanii despre care am discutat la inceput. Acestia raman la fel, adica dusmanii tai, insa de data asta tu fiind rapper, le dai o lectie despre viata si despre viata de cartier, pentru ca tu reprezinti cartierul.
Profil pe MySpace, hi5. Poze doar cu tine, tu si cartierul, tu si baietii. Ipostaza: mainile in buzunar sau imitand semne specifice rapp-ului, privire taioasa spre camera.

Pasul 7
Ca sa fii rapper cu adevarat trebuie sa fii intr-o formatie. Cum 3 din 4 rapperi sunt intr-o formatie, n-ar fi rau sa fii si tu intr-una.
Cum faci asta?! Gasesti inca 2, 3 rapperi, ca tine, si incepeti sa scrieti versuri despre: cartier, dusmani(vezi manele), viata fara bani. Aparitii la battle-uri, concerte, dat din cap.
De aici totul tine de tine. Dupa ce o sa evoluati, o sa faceti versuri despre: cartierul care iti vrea banii si masinile, dusmanii care sunt invidiosi pe tine, viata cu bani.

Sfat: du-te acolo unde totul este impotriva ta si in curand toata lumea o sa aiba versurile tale la status.
Daca totusi nu reusesti sa faci aceste lucruri, te poti multumi sa fii doar tu asa cum esti.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie pe gogle cum sa devii punk
Sau cum sa fii pank

Sau ce face un pank-er adevarat
din astea...:*:*

| snepy a răspuns:

Stil de... ce? stil de haine? stil de machiaj? stil de viata? de comportament? fi mai explicita, in ce vrei sa te transformi?

| Will a răspuns:

Ce fel de stiluri? de imbracaminte, de frizuri, papuci ce? asaa ceva.

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Http://www.polyvore.com/cgi/explore
Sunnt multe stiluri pe acest site dar trebuie sa le gasesti pe cele care iti lac :).

| stefypunk a răspuns:

Esti punk? sau daca vrei sa fi trebuie sa nu ai fite. trebuie sa urasti fitele noi punk-isti suntem anti fite. niciodata sa nu spui ca acest still se aseamana cu cel EMO
este tottal incorect. uite semnul nostru este cel al paci cred ca sti sa il faci noi asa ne salutam.ne imbracam in culori stridente fosforescente dar si in culori cum ar fi negru combinat de exemplu cu roz. purtam pantaloni stramti. sau fuste in carouri. avem parul facut tepi. cu suvite colorate sau extensi. parul de obicei e verde. creasta rozz.etc culori din astea. ascultam muzica punk cum ar fi PINK a da tricori in general cu ceva desenat pe ele ne place capul de mort. NU ESTE EMO ci capul de mort simbolizeaza punkul deobice burtam tenisi incearca CONVERSE a da sau fuste dinalea de balerina happy geci din piele etc. sper ca ti-am fost de folos deoarece sunt punk scuze daca am uitat ceva detalii daca nu poti resspecta asta si daca ai fite nu poti fi punk kk pace!