| xFaith a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum pot aplika corect fondul de ten? Dau fuunda love struck

Răspuns Câştigător
| Lyiia a răspuns:

Difera foarte mult si tipul de fond de ten[praf sau crema].
Iti voi da un link cu video.Este chair foarte bun, m-a ajutat si pe mine[nu trebuie sa respecti intocmai ce zice, mai emite cateva etape:))]
http://www.youtube.com/watch?v=sXrOaz8ycY8
Succes!

4 răspunsuri:
| MoonLight a răspuns:

Mai intai dai cu un strat subtire de fond. dupa regulat mareste cantitatea cat crezi ca ai nevoie. aplical circular pana se intinde bine si nu lasa urme.

| crissx_7752 a răspuns:

Punel pe buretel, ( banuiesc ca ai un buretel cu care te faci?>) in fine asa pui pe buretel o cantitate nu prea mare si te pui in fata unei oglinzi unde lumina e buna si incepi sa aplici dar ateentie la sfarsit, uitate bine in oglinda sa nu fii cu pete love struck

| Elwira a răspuns:

Sa te dai cu crema inainte de a aplica fondul de ten,apoi agiti un pic fondul de ten (daca este lichid) si se aplica foarte usor ori cu un buretel,discheta sau pur si simplu cu degetulhappy apoi,daca ti se vede mai tare la sprancene, te dai cu un servetel usor, sa fie uniforma culoareahappy

| Piticot20 a răspuns:

Ar fi bine sa dai inainte cu o crema de fata, intra mai bine