| Hessa13Bullet a întrebat:

Stie cineva ce ar trebui sa port ( detaliat please) ca sa adopt stilul gotic?

Răspuns Câştigător
| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Uită-te pe site-ul gotica.ro, ai acolo îmbrăcăminte, accesorii, încălţăminte şi alte diverse lucruri care-s gotice.
http://www. gotica.ro/
Poţi să te inspiri de acolo sau chiar să cumperi, dacă te ţine buzunarul.

2 răspunsuri:
| JeffRider93 a răspuns:

Haine negre, din piele, cu tinte, bratari cu tepi, piercinguri...chestii de genul.

| MaraDiana12 a răspuns:

Stilul gotic se bazeaza pe culoarea negru, piele, tinte, etc.
Poti porta :
-cizme din piele cu tinte
-geaca din piele + tinte (daca gasesti)
-Tricouri cu formatii ROCK
-Blugi mulati, negri
Cam asta ar fi, sper ca te-am ajutat! Funda?!