| Radian_Radian_2001 a întrebat:

Stie cineva cum scurtez o bratara din argint? adica este prea larga. si as vrea sa o fac mai mica! Stie cineva?

Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Te costa vreo 10 lei ca sa ti-o scurteze bijutierul. Se poate si acasa daca ochiurile sunt destul de mari si ai ustensilele necesare, insa clestisorii speciali te costa mai mult de atat.

Ai putea sa o faci putin mai scurta si inchizand-o mai sus fata de incuietoarea sa, daca modelul iti permite (adica agatatoarea s-o prinzi de una din verigile din bratara in loc de ultima veriga special lasata pentru asta).

2 răspunsuri:
| Violet1964 a răspuns:

De ce nu mergi la bijutier? El sigur va sti sa o rezolvewinking

| Radian_Radian_2001 explică:

Nu vreau sa mai dau alți bani la bijutier...