| pieptdepuiprajit a întrebat:

Stie cineva cum se foloseste mai precis uleiul de arbore de ceai? Ma refer la uz extern, in cazul tenului gras cu imperfectiuni. Nu neaparat cosuri, desi mai iese unul din cand in cand, dar pare incarcat.

Am auzit ca este unul din cele mai bune uleiuri pentru ten, in special cel gras.

3 răspunsuri:
| Dogyyy a răspuns:

Si eu il folosesc si este extrem de bun.La mine da rezultate de a doua zi adica cosurile sunt vizibil uscate.Eu il prepar asa intr-o oala fierbi apa, apoi o lasi sa se raceasca complet(dar fara sa o pui la frigider sau alte metode nenaturale), apoi pui apa intr-un recipient de 100 ml si pui 10 picaturi de arbore de ceai, si il aplici pe fata, asta-i toata chestia. Sper ca te-am ajutat.Pa Pa

| StamateAlina1987 a răspuns:

Depinde pentru ce il folosesti.

Eu il folosesc pentru toate probleme tenului si in rest.

De exemplu pentru acnee cum ar trebuie folosit:

"Varsa o picatura de ulei de arbore de ceai pe un buretel de bumbac umed sau pe un betisor de ureche si aplica pe zonele problematice. Asigura-te ca ai umezit aplicatorul cu apa si ca nu folosesti uleiul direct pe ten, pentru ca ar fi mult prea puternic pentru pielea ta delicata si cu siguranta nu iti doresti ca, pe langa acnee, sa te confrunti si cu pete foarte uscate pe fata.

In orice caz, amestecat cu apa, uleiul de arbore de ceai va reduce semnificativ semnele acneei inca din prima zi in care este folosit."

Eu folosesc ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation, pentru ca din ce am citi pe net e prima companie din lume cu produse de ulei de arbore de ceai iar calitatea lor este net superioara fata de toata celalte produse.

| k3ny a răspuns:

Il incalzesti bsi il pui pe fata