| alinutza_5767 a întrebat:

Stie cineva metode de a ondula parul fara de a folosi ondulatorul.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bigudiuri calde, în 10-15 minute te-ai coafat.
Pa, pa.

| anka a răspuns:

Se poate ondula parul cu placa dar nu iti recomand sau cu bigudiuri.

| Anonime a răspuns:

Da dar e un pic cam demodat:ia-ti niste carpe, taie-le cam de 2 degete grosime, rasuceste-le si pune in jurul lor putina hartie sau ziar, apoi pune-le in par precum bigudiurile si stai cu ele cat mai mult pentru a avea rezultate.(Iti poti umezi putin parul inainte). Succes la mine a functionat si m-a tinut vreo saptamana.winking

Răspuns utilizator avertizat
| lollipop_6643 a răspuns:

Eu ma chinui sa-l indrept si tu vrei sa-l ondulezi
laughing)
Poi e simplu... il impletesti in codite subtiri seara
sau pur si simplu il faci cu spuma de par tongue
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti ondula parul cu hartie.
Te speli pe cap astfel incatpcaprul sa fie umed, apoi iei cate o suvita, nici prea groasa, dar nici prea subtire si o ondulezi pe o hartie pe care ai impachetatt-o in lung. Dupa aceea legi cu o ata.Procedezi la fel cu fiecare suvita pana termini tot parul. Apoi stai o noapte cu el asa.
Dimineata urmatoare cand desfaci atele o sa ai o super surpriza.Parul tau va fi foarte ondulat, de parca ai fii creata din nastere.

| MsGringer a răspuns:

Da!
Dupa ce iti faci baie ondulezi parul bine cu mana(daca intelegi ce vreau sa-ti spun)si lasi 3 min asa.
Si la sfarsit o sa ai bucle naturalbig grin

| Dnnx a răspuns:

Da poti folosi placa de par big grin sau atunci cand e ud poti sa iei o perie sau un pieptan si sa iei parul sa il invarti in perie[pieptan] scuze daca sunt greseli big grin

| vika16 a răspuns:

Dragutza, eu deseori apelez la acesta procedura pentru a imi face bukle super de tot, parul uscat il aleg in 2 (in 2 parti, ca pentru 2 cosite) apoi iau prima parte a parului si il umezesq cu spuma sau gel de par, pe toata suprafata acestuia, dupa care il rasucesq intr-un mik coc, simplu de tot, astfel procedez si cu cea de-a doua parte a parului, dupa aia il las vreo 15 min maxim, apoi vei avea bukle mari si frumoase ca astea: http://www.idieta.ro/uploads/250x333/4924_bucle_wow_hillary_duff.jpg
La mine merge mereu...
Te poti konsulta si aici, e cam aceiashi idee: http://www.divahair.ro/......i_grabita! LOKUL 8 DAK CV!
Bafta!