| deutzza94 a întrebat:

Stie cineva vreun sampon/tratament pentru ca parul sa creasca mai repede? Sau cel putin sa il ajute sa creasca regulathappy?

20 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te va ajuta uleiul de ricin daca il folosesesti cu regularitate

| deutzza94 explică (pentru mona):

Mersi:*

| deutzza94 explică (pentru mona):

Adica pe fiecare zi?hee hee..sau?

| mona a răspuns (pentru deutzza94):

O data pe saptamana, timp de 5-6 saptamani

Răspuns utilizator avertizat
| ascovit a răspuns:

Amesteca intr-un bol o lingurita de ulei de ricin cu un galbenus de ou. Dupa aplica la radacina firului de par. Rezultatele se vad dupa 2-3 aplicari. in cazul meu, s-au vazut abia dupa a3a aplicare.

| deutzza94 explică (pentru ascovit):

Mersihappy...imi mai poti spune doar unde pot gasi uleiul de recin?:*

| ascovit a răspuns (pentru deutzza94):

De regula se gaseste la farmacii.

| deutzza94 explică (pentru ascovit):

Scuze am uitat sa te intreb.tie cat tia crescut?hee hee

| ascovit a răspuns (pentru deutzza94):

Avand in vedere ca eu am deja parul lung, nu am fost prea atenta la acest aspect. Am folosit aceasta masca p[entru regenerarea parului si am fost chiar multumita. Pe baza rezultatelor surorii mele iti pot spune ca se simte o accelerare a cresterii firului de par destul de mare. Rezultatele insa se vad abia dupa a2a aplicare.

| deutzza94 explică (pentru ascovit):

Ok ..ms mult:*:*

| Kasia a răspuns:

Incearca samponul de la Favisan pentru cresterea parului.e bun.

| deutzza94 explică (pentru Kasia):

Mersi.dar e bun pentru orice scalp?

| Kasia a răspuns (pentru deutzza94):

Asta nu stiu.eu nu am matreata insa daca tu ai s-ar putea sa nu fie bun pentru tine. daca nu, atunci sigur va fi ok.

| kiduţa18 a răspuns:

Dacă vrei să-ţi crească părul mai repede şi mai sănătos, te sfătuiesc să renunţ la placă/ondulator în caz că le foloseşti sau să le foloseşti cât mai rar (o dată sau de două ori pe săptămână). Eu îţi recomand şi un tratament : un gălbenuş de ou, ulei de ricin sau ulei de măsline şi zeamă de lămâie. Le amesteci şi le aplici pe păr. Le laşi cam 10-20 de minute şi apoi te clăteşti cu apă caldă şi te dai şi cu şampon o dată sau de două ori. La mine se văd deja rezultate. Părul mi-e mai moale şi mai lucios şi nu mi se îngraşă aşa repede. Poţi pune şi petrol în caz că ai, numai că o să-ţi rămână miros şi trebuie să te speli de mai multe ori. Sper să meargă şi să-ţi dea şi ţie rezultate!

| deutzza94 explică (pentru kiduţa18):

Mersihappy:*

| kiduţa18 a răspuns (pentru deutzza94):

Nu ai pentru ce. :* Şi ai putea să-ţi cumperi de la farmacie pastile sau un tratament...Eu iau nişte pastile de la Alevia, dar nu-ţi pot spune încă rezultatele, pentru că le iau de câteva zile.

| deutzza94 explică (pentru kiduţa18):

Ok:*.daca vrei. daca cumva iti da rezultate ma anunti si pe mine ...iti las id meu (diia. dienutzza) si mai vb:*

| kiduţa18 a răspuns (pentru deutzza94):

Ok, te anunţ. :*

| AnnaCookie a răspuns:

Şi eu m-am tuns ieri. Mă rog, mi-am luat vârfurile deoarece vreau să îmi crească. Eu îţi recomand să îţi tunzi varfurile despicate la 3 luni, să foloseşti un balsam bun de păr şi să îţi faci o mască de păr din gălbenuş de ou si ulei de ricin. O să îţi facă părul mai sănătos si îl va ajuta la creştere.