| brunett3 a întrebat:

Stiti careva niste moduri de decolorarea a parului naturale sau home-made?
A folosit cineva apa oxigenata? Da rezultate?

Răspuns Câştigător
| Sapphire a răspuns:

Eu am incercat cu apa oxigenata si zeama de lamaie si nu s-a vazut nici un rezultat. Din cate stiu eu nu se vede imediat, ci dupa cateva luni bune. Asa ca cel mai bine du-te la un salon sa iti decolorezi parul, cu toate ca iti vei distruge parul tare. Eu cand ma decolorez folosesc crema decoloranta de la kallos. Nu arde parul asa de tare ca pudra. Dar trebuie sa folosesti masti naturale multe dupa ce ti-l decolorezi ca sa iti revina.

16 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Parul tau natural este cel mai frumos.Gandeste-te: daca vei folosi apa oxigenata, intr-adevar, parul se va deschide la culoare, dar va ramane ars, tern, lipsit de stralucire si cu un aspect nesanatos! Deci, ce preferi?
Si inca un lucru: zeama de lamaie, ceaiul de musetel, desi sunt naturale si nu dauneaza parului, functioneaza doar in cazul blondelor!
Iar in ceea ce priveste nuantatorul...la cateva spalari se ia.
Concluzionand, parul natural este cel mai frumos.Si nu o spun din nu stiu ce principii culese din prejudecatile bunicii, ci din fapte confirmate.winking
Succes!

| loricel a răspuns:

Da`te cu ceai de musetel

| JustMe a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa folosesti apa oxigenata, iti distrugi rau de tot parul.
Incearca cu ceai de musetel, dar nu cred ca se va decolora prea tare. Mia bine du-te la salon.

| Georgianna3723 a răspuns:

Poti incerca sa il decolorezi cu zeama de lamaie, ceai de musetel, apa oxigenata, il poti nuanta cu noantator, sau am mai auzit si de metoda prin care te speli pe cap cu sampon pentru par blond.

| alina21 a răspuns:

Da eu foloseam cam pe la 14 ani apa oxigenata e adevarat iti decoloreaza parul,
Decolorarea naturala a parului folosind ulei de masline. Uleiul de masline nu doar ca ajuta la decolorarea parului, ci este si foarte hranitor pentru firul de par, reusind sa revitalizeze parul tern si sa minimizeze varfurile despicate. Prepara o lotiune decoloranta folosind 2-3 linguri de ulei de masline si sucul de la o jumatate de lamaie. Aplica masca pe tot parul sau pe cate suvite si apoi stai la soare 30 de minute. Repeta operatiunea cateva zile la rand, pana cand obtii decolorarea dorita. In functie de cate de deschisa e nuanta pe care o doresti, poti sa expui parul la soare mai mult timp, pana la maxim o ora, pentru ca altfel razele soarelui sunt nocive pentru par.
sau uite aici gasesti mai multe si sunt foarte bune http://www.ifeel.ro/c_decolorarea-naturala-a-parului.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubita eu sunt nou logata pe forum dar am citit discutii despre decolorarea parului mai demult, aveam aceeasi problema, eram bruneta si acum sunt blonda, am gasit pe internet o fata de la care am luat un produs rusesc COLOR OFF parca se numea care decoloreaza parul fara sa il arda sau distruga, era un produs nou aparut dedemult in rusia dar la noi nu s-a auzit de el, tipa vroia sa il distribuie in coafor in Romania, am luat legatura pe net si i-am comandat o cutie dar nu mia ajuns numai una am parul lung, e super produsul! si poti sa te decolorezi de catevai ori pe zi, si nu se arde parul deloc, am incercat eu, si de atunci il tot recomand la prietene si au fost multumite dc te intereseaza iti dau nr ei sau adresa de mailsi vb cu ia, o cutie costa in jur de 750 mii dar merita toti banii:027:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubita eu sunt nou logata pe forum dar am citit discutii despre decolorarea parului mai demult, aveam aceeasi problema, eram bruneta si acum sunt blonda, am gasit pe internet o fata de la care am luat un produs rusesc COLOR OFF parca se numea care decoloreaza parul fara sa il arda sau distruga, era un produs nou aparut dedemult in rusia dar la noi nu s-a auzit de el, tipa vroia sa il distribuie in coafor in Romania, am luat legatura pe net si i-am comandat o cutie dar nu mia ajuns numai una am parul lung, e super produsul! si poti sa te decolorezi de catevai ori pe zi, si nu se arde parul deloc, am incercat eu, si de atunci il tot recomand la prietene si au fost multumite dc te intereseaza iti dau nr ei sau adresa de mailsi vb cu ia, o cutie costa in jur de 750 mii dar merita toti banii:027: vb pe mess clazar64@yahoo.com

| marinadanila a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru COLOR OFF, decolorantul rusesc care nu arde parul, mai jos este un filmulet cu o decolorare in direct cu acest produs http://www.youtube.com/watch?v=OonKhSJ2XnU
adresa de mail danilamarina84@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu m-am facut de la brunet la blond si nu l-am ars, cu un produs rusesc COLOR OFF, de la ESTELL, l-am luat de pe net dc vrei iti las id meu, sa vorbim pe mess daca te mai intereseaza ID clazar64@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru decolorarea parului poti incerca produsul profesional rusesc Color Off, de la Estel Profesional, nu contine amoniac, nu arde parul.Dar el decoloreaza DOAR PARUL VOPSIT, are si un miros puternic.Eu l- am gasit pe Facebooc : Color off- decolorant pentru par fara amoniac. https://www.facebook.com/produseprofesionalerusesti/ sau la tel 0754921669.Costa 75 ron cutia

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Aici gasesti detalii si poze dupa decolorare cu COLOR OFF:
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Decolorantul Color Off il puteți comanda la nr de tel : 0754921669, si mai multe detalii si poze găsiți pe pagina de Facebook : ColorOff - decolorant pentru par fara amoniac

| marinadanila a răspuns:

Incearca COLOR OFF este un produs profesional rusesc care decoloreaza parul fara sa arda, e super!

| marinadanila a răspuns (pentru marinadanila):

Il poti comanda, COLOR OFF, mail danilamarina84@yahoo.com