| ella2816 a întrebat:

Stiti cumva daca apa oxigenata ajuta la decolorarea parului? cum ar trebui folosita?:*

Răspuns Câştigător
| CharlotteAnnélise a răspuns:

Eu am utilizat apa oxigenata ca sa ajung de la par vopsit rosu la par vopsit ca si un ambreh protocaliu la varfuri.
Eu zic ca este o idee buna, daca utilizezi timp de o luna pe par la suvitele sau cât par doresti se decoloreaza rapid.
Este eficace si nu iti poate cauza nimic decat dac aiti intra in ochi.
iti aplici cu un paharel deasupra unei chiuvete pe suvitele care doresti sa le decolorezi, daca vrei o parte "zdravana" de par sa fie decolorata, iti iei niste manusi din plastic care se foloses pentru a te vopsi, iti pui apa oxigenata in maini si freci parul.
Iar daca vrei ceva mai putin par poti utiliza o pensula, e mai grei dar eficace.
Funda?

7 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Cu siguranta ajuta la decolorarea parului eu mi.am facut cateva suvite si dupa 30 min deja erau blonde. pai ai putea sa o pui intr-un vas ceva si iti inmoi parul in apa oxigenata si apoi il acoperi cu o folie ceva. eu am pus in dop si imi turnam in palma si apoi frecam acea suvita

| passispass a răspuns:

Cu un servetel pe par. Dacaa asta nu te ajuta deoarece mai conteaza si de firul de par foloseste HCI asta sigur te va ajuta. Funda sad

| drhotzu a răspuns (pentru passispass):

Aaaa nu stiu daca acidul clorhidric te ajuta ca sa iti decolorezi parul si cat de sigur este...
dar sigur merge cu apa oxigenata, doar ca trebuie sa aiba o concentratie mult mai mare decat cea care se foloseste pentru pansarea ranilor...

| ella2816 explică (pentru passispass):

Sti cumva daca stica parul, adica sa-l arda sau ceva de genu'?sad:*

| NoBodyByMe a răspuns:

Eu sunt satena si mi.am bagat cateva suvite in sticluta cu apa oxigenta ca sa.l decolorez, dar nu a mers si nu era nicio diferenta, absolut nimic

| thewomaninwhite a răspuns (pentru NoBodyByMe):

Cred ca depinde si de firul de par ca mai am niste prietene brunete, aveau un fir de par asa gros, hidratat si tot la fel au incercat sa isi decoloreze parul cu apa oxigenata dar nu a mers

| ella2816 explică (pentru thewomaninwhite):

Eu sunt un fel de caramiziu? la ce culoare crezi ca as putea ajunge?:*