| Doηηa a întrebat:

Stiti remedii sau masti naturale sau orice care m-ar ajuta sa scot vopseaua din par? Oriceeeee

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Incerca cu ceai de musetel.
Fierbi un pumn de musetel la 1 l de apa, si te clatesti cu ceaiul dar la ultima clatire, adica dupa samponare si clatire, apoi il infasori intr-un prosop si stai asa jumatate de ora.
Spalarea se repede de 1-2 ori pe saptamana.
Asa am scapat eu de roscat, dar nu complet ci pana am putut sa ma vopsesc blonda, dar dupa 3 luni de clatit cu ceai de musetel.

| Anna0111 a răspuns:

Apa oxigenata sau un remediu natural:
1. Pui o lingura de apa oxigenata.
2. Pui ulei de masline
3. Amesteci.
4. Lasi 10 minute in frigider.
5. Amesteci iar.
6. O aplici pe parul ud si o lasi cam
5-10 minute.

| miuuuuxd a răspuns:

Ceai de musetel, sau chiar sampon cu musetel cum e cel de la Johnson baby.

| FabianIoana a răspuns:

Buna! Hai sa iti spun ce am facut eu atunci cand am vrut sa imi scot brunetul din par.Tin sa te anunt ca dupa aceasta actiune vei avea nevoie obligatorie de balsam, masca hidratanta sau chiar ulei de masline pentru ca parul are tendinta de a se usca.Insa iti garantez k rezultatele se vor vedea.Mergi la farmacie si cumpara tablete de vitamina C. Piseaza bine bine o folie si amesteca intr-o cana cu 2 lingurite de sampon Head& Shoulders(preferabil acela cu extract de lamie, insa poti folosi oricare altul). Amesteca bine pana obtii o crema asa spumoasa si dupa aplica pe par.Stai cam 1 ora si dupa te clatesti. Speli parul tot cu acelasi sampon si dupa bagi obligatoriu balsam sau masca hranitoare.Fa chestia asta 1 data pe saptamana timp de 1 luna.Sigur vei observa o schimbare!