| LazyJohnny a întrebat:

Sunt băiat, am 17 ani și am pistrui pe față. Ce părere aveți despre ei?

48 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am o slăbiciune pentru pistrui. Mi se par adorabili.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Sunt adorabili!
Serios vorbind! Probabil ca esti si roscovan la par!
Pacat ca nu mai am varsta ta de muuuult!

| LazyJohnny explică (pentru Elianna):

Sunt brunet și am ochii căprui.

| Elianna a răspuns (pentru LazyJohnny):

Cu atat mai bine! Iubesc pistuii, la fete sau la baieti! Sa fii mandru de ei! Uite ce spune si @NOname!

| MaddiePitiiq a răspuns (pentru LazyJohnny):

batting eyelashes :*

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru Elianna):

Că NOname e vreo divinitate şi ce spune ea nu poate fi combătut, nu?

| Elianna a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Ce zic eu si ce intelegi tu!
Atat eu cat si NOname suntem adulti, si putem sa ne dam cu parerea un picut mai autorizat, ca am vazut mai multe la viata noastra!
Ai ceva cu NOname?
Am mentionat-o pentru ca este o voce autorizata pe TPU si ceea ce spunea ea era in sprijinul celor spuse de mine!

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru Elianna):

Nu, ce să am cu NOname? E modelul meu în viaţă, chiar.
Şi dacă sunteţi adulte, înseamnă că părerea voastră contează mai mult ca celelalte? thinking

| GoddessMaui a răspuns (pentru Elianna):

laughing
Eu sunt mai adult decat toti adultii care se prefac ca-s trecuti prin viata si le-au invatat pe toate. Conteaza parerea oricarei persoane, atata timp cat este una sincera, nu conteaza in ce circumstante se va spune si daca este sau nu in contradictoriu cu subiectul respectiv.
Daca venea un adult de 30 de ani si spunea ca pistruii sunt un defect, ce mai spuneai?

| Elianna a răspuns (pentru GoddessMaui):

Fii binevenit in clubul adultilor minoritari de pe acest site!

La postarea respectiva,daca ai observat, atat eu cat si @NOname ne-am exprimat cate o opinie, egala cu a tuturor, nu am dat nimanui peste nas sau nu l-am luat in zeflemea.
Userul @Zeflkemitoarea, de 13 ani, s-a legat de mine, asa ca la o discutie cu un copil cred ca pot sa cred ca am mai multa experienta de viata.Si asta este gustul meu, imi plac pistruiatii, ca si lui NOname!
Putea sa-si exprime si ea parerea referitoare la subiect si ...cu asata-basta! Dar nu a facut-o, ci s-a legat de parerile altora, ca si tine de altfel.

| GoddessMaui a răspuns (pentru Elianna):

Gradul inteligentei nu depinde de cate experiente ai trait in viata.

| Elianna a răspuns (pentru GoddessMaui):

Serios? Un copil de 5 ani destept ma "bate" pe mine adult prost?
Eu stiu ca nu-i bine sa bage degetele in priza, el stie?
Inteligenta nativa este una, dar la ea trebuie sa se aduge educatia, care se face in ani si ani de scoala, ca sa fie un tot complet!

| GoddessMaui a răspuns (pentru Elianna):

Wat evaaa! mai bine vorbesc cu usa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elianna):

Comparaţia e stupidă. De la un copil de 5 ani nu te poţi aştepta la mai mult. Unul de 13 ani poate însă să întreacă prin inteligenţă orice adult, mai ales dacă are un spirit autodidact. Zeflemitoarea, de exemplu, e mai realistă şi raţională decât o mare parte a adulţilor pe care îi cunosc. Nu domonstrează asta că vârsta nu are nicio legătură?
Ce e iarăşi stupid, e să spui că părerea cuiva nu contează, pentru că nu e adult. E de înţeles. Asta faceţi voi, după ce treceţi de 20 de ani. Vă umflaţi în pene, spunând că sunteţi "trecuţi prin viaţă" şi " cu experienţă" deşi gândiţi mai imatur decât vă lăudaţi.

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici faci o confuzie mare. Nu are treaba inteligenta cu maturitatea. Poti sa ai 11 ani si un IQ de geniu, si poti avea 40 de ani si sa bubui de prostie.
Dar, din punct de vedere al maturitatii si experientei nu poti compara un copil de 13 ani cu un adult. Copilul ala de 13 ani habar n-are ce-i viata, nu a trait suficiente (si aici nu ma refer la drame) ca sa poata avea un bagaj necesar de experienta.
Maturitatea o atingi atunci cand esti pe propriile picioare si te intretii singur/singura. Asta e primul pas important spre maturizare.
De regula, un om matur are mai mult de 30 de ani (pentru ca un om la varsta asta a acumulat un bagaj serios) munceste (alt pas important in maturizare) si unii mai si intretin o familie (ceea ce este o responsabilitate uriasa)

Nu se compara un copil de 13 ani (care nu a terminat nici scoala generala) cu mine care am trecut de etapa aia, am trecut de etapa liceului, am trecut de etapa facultatii si am cu totu alte responsabilitati. Eu decid singur pentru mine, am trecut prin mult mai multe evenimente care m-au calit si, de mine chiar depind niste oameni...
La fel, eu nu ma pot compara cu o persoana de 30 si ceva de ani, care are familie, copii, responsabilitati mult mai mari si este mult mai echilibrata. Sa nu mai vorbim ca o persoana trecuta de 30 de ani, e mult mai unsa cu toate alifiile decat mine...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elianna):

What the fuckity fwck?!laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

Prin comparaţia mea între un adult şi un copil de 13 ani, m-am referit la inteligenţă, nu la maturitate. Nu am spus că inteligenţa are legătură cu maturitatea, sau dacă s-a înţeles aşa, nu am intenţionat să o fac. Am adus doar raţionamentul în discuţie.
E stupid să spui că părerea cuiva nu cotează, pentru că nu e adult. Userul Elianna, nu a demonstrat maturitatea de care se laudă că dă dovadă, atacând-o pe Zeflemitoarea în acest fel. A spune că o afirmaţie este corectă, numai pentru că este spusă de un adult mi se pare a fi prostesc. De ce ai susţine sus şi tare că părerea ta e mai inteligentă pentru că eşti cu experienţă de viaţă, dacă maturitatea asta nu are nicio legătură cu ideea în sine? Asta a făcut Elianna.
Ce am vrut să evidenţiez la finalul răspunsului meu ( probabil acolo s-a creat confuzia ) a fost că unii dintre cei ce trec de o anumită vârstă, chiar dacă nu au avut experienţe care să-i călească, cum spui tu, se laudă că sunt maturi şi superiori din punct de vedere al inteligenţei.

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi cum sunt eu discriminată pe criteriul vârstei, când de fapt vârsta mea fragedă ar trebui să-mi ofere un avantaj fiindcă, ştii tu... inocenţa vârstei?sad

| Paulla a răspuns (pentru Elianna):

Cum naiba îţi oferă maturitatea un avantaj la o discuţie ce ţine strict de gusturile personale? Şi nici măcar nu-i vorba de gusturile în materie de muzică, filme sau cărţi ca să poată fi argumentate... ci doar de ce-i face plăcere ochiului.
Ca să răspund la întrebare, tipii cu pistrui sunt ca tipii blonzi. Unii sunt draguţi, alţii nu. Nu e un criteriu decisiv.

| onasis1961 a răspuns:

Nu este nimic ne la locul lui. Dacă te uiţi la filmele sud americane, majoritatea actorilor de ambele sexe sunt foarte pistruiaţi.Si de aceia nu sunt sexosi?

| shadovv a răspuns:

De ce e intrebarea aceasta in top?

| Paulla a răspuns (pentru shadovv):

Ca să nu mai poţi dormi tu la noapte de curiozitate. Serios, de ce crezi că-i în top? Ce ai vrea să fie în top, filosofeli fără sens? E destul de rău că-s alea de la religie, nu mai avem nevoie de altele la fel de logice...

| shadovv a răspuns (pentru Paulla):

Ceea ce ai spus e stupid...

| Chαяtreux a răspuns:

Nu înţeleg de ce toţi pistruiaţii se simt de parcă ar avea o problemă, iar fetele acopera pistruii cu fond de ten. Sunt adorabili

| eatpraylove a răspuns:

Mie mi se par absolut adorabili :*, dar depinde de la fata la fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poarta o casca.

| IepureleCuLopat? a răspuns:

M-i se pare că te fac mai original, mai diferit de ceilalți!

| Smiiiley a răspuns:

Mi se par simpatici băieţii cu pistruihappy.

| Iubitulmeuhusky a răspuns:

Sunt draguti blushing

| ServicePC a răspuns:

Nu esti primul si nici ultimul care o sa aiba... Asa ca treci peste acest complex si gandeste-te la altceva mai bun de facut in viata

Răspuns utilizator avertizat
| Tarta_Marius_1988 a răspuns:

Taci ca esti frumos big grin

| LolaLoVeCrazy a răspuns:

F dragut!tongue tie nu iti place ca ai pistrui?

| LazyJohnny explică (pentru LolaLoVeCrazy):

Nu, mă simt complexat. Nu știu ce părere au fetele despre pistrui.

| LolaLoVeCrazy a răspuns (pentru LazyJohnny):

Brunet, ochi caprui, pistrui... esti draguut!tongue f dragut.laughing)

| LolaLoVeCrazy a răspuns (pentru LolaLoVeCrazy):

Pune si tu o imagine cu tine la profil sa te vad si eulaughing : X

| LazyJohnny explică (pentru LolaLoVeCrazy):

Lasă-mi id-ul tău dacă dorești să mă vezi laughing!

| LolaLoVeCrazy a răspuns (pentru LazyJohnny):

Lilianatanase13 laughing tupeistule

| LazyJohnny explică (pentru LolaLoVeCrazy):

smug

| LolaLoVeCrazy a răspuns (pentru LazyJohnny):

Ai bagat id-ul? happy

| LazyJohnny explică (pentru LolaLoVeCrazy):

Da

| LolaLoVeCrazy a răspuns (pentru LazyJohnny):

Da-mi id-ul tau ca s-a sters.: X

| trumpetlights a răspuns:

Pai unor fete chiar le plac baietii cu pistrui si nu ar trebui sa fie un complex!

| Siidney a răspuns:

Buna,stii filmul"PISTRUIATUL"; mie mi-a placut fff mult-pistruii te ajuta sa iesi in evidenta-deci, incearca sa vezi partea frumoasa.

| rebecutza12345 a răspuns:

Nu au nimica

| Maria200197 a răspuns:

Nici o problema

| StefiyCool14 a răspuns:

Mie mi se par draaguti baietii(mai ales baietii)cu pistrui!

| MaddiePitiiq a răspuns:

Cei cu pistrui sunt foarte draguti, nu trebuie sa iti fie rusine cu astaabatting eyelashes be you :*. Si nu uita baietii cu pistruii sunt dragutibatting eyelashes