| Contda a întrebat:

Sunt băiat și am ginecomastie severa asta însemnând ca sanii îmi cresc excesiv, este normal ca ajuns la o marime și nu vreau sa exagerez 100C sa încep sa port sutiene pentru sustinere adică din necesitate și pentru a nu avea disconfort, aștept răspunsuri și sfaturi va rog frumos, și recomandări de sutiene dacă este cazul, și nu fac nici o gluma puteți sa va informați despre aceasta afecțiune

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In general, ginecomastia apare din cauza unui dezechilibru hormonal sever si se poate "repara" daca mergi la analize hormonale facute de un medic specialist ENDOCRNOLOG.
In cazuri severe se pot face si interventii chirurgicale.
Asadar, cu tratament serios si hrana adecvata, se poate sa-ti revii.
Sanatate multa!