| Anca009 a întrebat:

Sunt bruneta iar tenul meu este mai inchis la culoare...as avea nevoie de cateva sfaturi/trucuri pentru albirea tenului.Cine me poate ajuta? Plss

9 răspunsuri:
| anonymousxD a răspuns:

Pai :
~sa nu mai stai la soare (pentru ca te vei bronza si tenul tau va fi si mai inchis la culoare, cred ca dupa mult timp de nestat la soare vei avea tenul mai alb)
~ da-te cu un fond de ten mai deschis la culoare decat culoarea tenului tau
~ da-te cu pudra deschisa la culoare

Cam atat! :*

| Aceeasieu a răspuns:

Hmm. habar nu am:-s dar mai bine sa fii bronzata si sa ai tenul inchis. asa le plac mai mult baietilor, asculta`ma tongue
eu sunt cam alba. sad

rolling eyes

| razvascump a răspuns:

Pentru albirea tenului happy icearca sa folosestiwinking Fond de ten su sa folosesti putina pudra mai deschisa da nu cu mult pentru a nu se observa atat de mult happy

o fundita?

| RoxanaR a răspuns:

Pot sa te intreb de ce ai vrea una ca asta? Toate femeile/fetele merg la solare, la plaja sunt obsedate si tu vrei un ten mai alb?! Nu cred ca exista nu stiu. poate ca M.J. adica operatii.dar nu are sens

| UtilizatorFaraNume a răspuns:

Pai daca asa esti de la mama natura n-ai cum sa te 'albesti'. Daca esti doar bronzata si vrei sa ai fata mai alba apeleaza la machiaj gen fond de ten. Sper ca te-am ajutat happy

| andreeagypsy a răspuns:

Pai am un raspuns...numai trebuie sa stai exagerat de mult la soare de asta...stai mai mult in casa sau la umbra si dati cu varza pe fata si cu castraveti si vei vedea ce efecte vei avea pui varza pe obraji murata cum e ea si apoi si castravetii la ochii si la nas sa pui 2 capsuni sa nu miroasa varza si cam atat succes [fundita]happy?

| Budincăăă a răspuns:

Buna, Si eu vreau sa fiu mai alba, am auzit de la cineva ca musetelul albeste tenul. incearca sa faci un fel de masca.O lingura de patrunjel proaspat, il speli si dupa il maruntesti dupa care il amesteci cu o lingura de lapte batut.Se aplica pe fata si se lasa 20 de min, dupa te clatesti cu apa calduta. faci asta timp de 5-10 zile.Eu mam albit cu o nuanta dar daca vine vara si soarele, ai sa te faci la locsadsad
Funda te rog?

| Anca009 explică:

Ms mult pentru reply si sfaturi.Dar am auzit ca zeama de lamaie ar albii fata, nu stiu cat de adevarat este asta acum...voi ce ziceti? Si daca aveti si alete sugestii naturiste sa zicem tongue

| Anca009 explică:

@Roxana. ai dreptate dar nu-s stiu cum sa-ti explic...as vrea ceva mai deschis.Stiu ca toate fetele adora bronzul insa eu una l-as prefera doar pe corp nu si pe fata, fata as vrea sa fie mai alba sad