| oana23madrid a întrebat:

Sunt bruneta si vreau sa imi schimb culoare, ce culoare mai deschisa pot folosi fara a ma decolora? sau ce decolorant mai bun fara a arde parul?

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

Si eu am fost bruneta si acum sunt blond mediu happy Mi-a luat un an sa-mi schimb nuanta fara sa-mi ard sau sa-mi pierd parul. Si pe deasupra m-am si bucurat de diferite look-uri pe parcursul anului (saten, castaniu, saten deschis etc...) Cine stie poate o sa-ti placa un saten foarte deschis pana la urma si ramai la nuanta aceeabig grin
Prima oara du-te la un salon bun, afla de la prietene ce coafeze lucreaza bine, in cine poti sa ai incredere. Eu am folosit ceva lotiune decoloranta de la l`oreal-clair nu stiu cum se mai numeste. Si putin cate putin, maxim 2 nuante sa-ti deschizi parul o data. La inceput poti sa incerci doar niste suvite mai deschise cu 2 nuante, apoi iti tot faci mai multe suvite si tot asa happy
Foloseste balsamuri, masti si o sa fie bine happy

8 răspunsuri:
| CaliforniaLove a răspuns:

Sfatul meu e sa ramai bruneta, majoritatea barbatilor iubesc bruneteletongue...inclusiv eulaughingbig grin.Ramai bruneta, parerea meatongue.

Nu stiu cu ce decolorant, nu sunt fata, eu ti-am dat doar un sfattongue.

| Bacemi a răspuns:

Multe fete au facut un astfel de gest si au regretat mai tarziu. Incearca sa te gandesti mai mult inainte de o astfel de decizie. Parul tau poate fi afectat serios. Nu va mai fi la fel dupa o astfel de proba. Pastreaza-ti parul asa cum e, natural. Nu ai nimic de pierdut.

| doar.eu a răspuns:

Nu iti recomand sa iti schimbi culoarea parului.Mai ales daca esti bruneta...

| Rose_2860 a răspuns:

Daca te vei decolora o singura data cu siguranta nu'ti vei arde parul, eu te sfatuiesc sa te decolorezi, sa iti schimbi nuanta parului ca doar nu vei sta bruneta toata viata nu? Trebuie sa vezi cum iti sta si cu alte culori! Si stai linistita ca nu ramai cheala!laughingcum am mai auzit pe aici. Bafta!

| Rose_2860 a răspuns:

Nu stiu de ce majoritatea spun ca nu iti recomanda sa iti schimbi culoarea parului, e ceva normal, cred ca te'ai plictisit de brunet.

| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

Perhidrolul este un oxidant atat de puternic incat poate usca, subtia sau rupe firul de par. De asemenea frumusetea si elasticitatea parului au de suferit...

nu sari brusc de la o nuanta inchisa la una foarte deschisa (de la negru la blond)

incearca pe cat posibil sa nu te decolorezi cu creme sau oxidanti din comert

Incearca cu ceai de musetel, dupa ce-ti dai cu sampon, clateste-l cu apa apoi adauga ceaiul de musetel pe par (de fapt e infuzie) si apoi gata. Astfel ti se va deschide in mod natural la culoare.sau mai sunt decolorante : De la L`oreal Perfect blond Eclair clair... nu stiu cum se numeste (gasesti in Central, eu numai acolo am gasit) Costa vreo 45-50 ron

sau Pudra decoloranta de la kallos stiu ca e buna.

| Brigitta a răspuns:

@pisicuta =)) serios? :)) http://www.TPU.ro/......tul-mersi/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt bruneta...am fost de fapt...de 4 luni am inceput sa scap de negru, sa va spun cum:
de 9 ani de zile numai bruneta am fost si m-am saturat, eu acum locuiesc in londra si am fostt la un salon si i-am spus domnului de acolo ca vreau sa ma fac blonda sau cel putin sa imi deschid culoarea parului.nu mi-a recomandat DECOLORANT, mi-a zis ca inainte de a ma spala pe cap sa dau pe par cu baby oil, ulei de copii de la JOHNSNS, mi-a zis ca in maxim 5-6 luni parul incepe sa se decoloreze, am 4 luni si se vede diferenta