| Anablondyi a întrebat:

Sunt bruneta si vreau un machiaj cat mai natural (imi voi pune lentile verzi) asta inseamna ca imi trebuie un machiar pentru ochi verzi (sau poate albastii ) ce idei aveti ca sa imi pot pune ochii in evidentam ai mult (ceva care ii face sa lumineze) va rogg sa-mi spuneti cum sa ma machezz dau funda :X:X :*astept rasp vorstuu mS

Răspuns Câştigător
| apalipis a răspuns:

Pai pentru ochii albastri merge foarte bine un creion albastru deschis si un fard cam de aceeasi culoare, poate cu 1 nuanta mai inchisa.
Pentru ochii verzi cred ca merge orice.
Dar daca tu doresti un machiar cat mai natural poti sa iti aplici un fard maroniu ( bej ).
Daca iti doresti sa gasesti un machiaj perfect pentru ochii verzi, trebuie sa ti cont in primul rand de culorile potrivite pentru machiajul ochilor verzi.
Pentru ochii verzi merge foarte bine un fard verde, dar unele persoane spun ca este pentru cei invarsta si ca nu se mai poarta.Dar asta nu inseamna ca nu s-ar putea sa-ti stea bine.Incearca.

2 răspunsuri:
| Smiley_1917 a răspuns:

Daca ai ochii verzi merge ca un contur negru.si ca un rimel care sa-ti faca genele superbe.eu iti sugerez sa folosesti mascara...negrul iti va scoate ochii verzi in evidenta. Iar pentru ochi albastrii...sa lolosesti un gri spre alb,. pentru buze poti folosi un glos happy.dar eu ti-as sugera ochii verzi, intodeauna au fost si sunt atragatoriwinking