| anonim_4396 a întrebat:

Sunt bruneta (vopsita) si as vrea sa imi fac cateva suvite gri. Cum se fac? Mi-ar arde parul?

5 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Pt suvite trebuie decolorat si cu siguranta se va arde. DAca ai dorit si suvite trebuia facute odata cu vopsitu adica se vopseau suvitele cu vopseaua gri protejate cu folie staniol si apoi in acelasi timp se vopsea si restul parului. fiind vopsita negru e f greu sa faci acest lucru avind in vedere ca negru e culoare naturala si f greu de indepartat. incearca la un salon specializat dar oricum il va arde. E bine sa astepti sa mai treca din culoate si sa mai creasca parul .ai de asteptat .cam mult

| alexdop21 a răspuns:

Depinde de cata vopsea folosesti si de cat de proasta e!

| eu_3271 a răspuns:

Fiind negru ar trebui decolorat (probabil de mai multe ori) pana ajunge foarte deschis la culoare si apoi facut cu vopsea gri.
Eu mi-am facut cateva suvite gri deschis anul trecut. Eram si eu vopsita bruneta si a trebuit sa-l decolorez de vreo 4 ori ca sa iasa bine. Eu am parul rezistent si nu s-a ars rau, dar firele de par din suvite erau mai aspre si se rupeau mai usor la pieptanat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la salon ca e cel mai bine! tu poate chiar il arzi! succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Offf Doamne, voi fetelor nu stiu de cate ori v-ati vopsit.stai linistita in ziua de azi exista o multitudine de saloane profesioniste, parca a-ti pe timpul mamei mele cand abia se vopseau femeile ca li se arde parul.cata prostie.eu m am vopsit runet si mi am facut suvite argintii gri de curand, am parul la fel d stralucitor natural si nu ESTE ARS. du-te la un salon costa dar ele stiu c fac si nu te mai lua dupa toate fetele astea d p aici