| pufulinutzadianutza a întrebat:

Sunt cam grasuta la 10 ani jumate cum pot face sa slabesc nu conteaza dar intro luna maxim sa slabesc va rog dati-mi cateva idei si likuri funda urgend intru in a 5-a si ma simt prost ca sunt cea mai grasuta din clasa;( funda funda puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| AshleyB a răspuns:

La varsta ta nu este bine sa tii regim sau alte alea. Nici nu ar trebui sa te intereseze aspectul. Oricum, esti micuta si cu siguranta mananci dulciuri - renunta la ele! Bea cat mai multa apa. Ca si sport : poti sa alergi, sa sari coarda, sa te plimbi sa te joci in parc cu prieteni, nu trebuie sa stai inchisa in casa! Sa nu te infometezi! Este bine sa mananci des si putin. Sa ai cele 3 mese pe zi + gustari. Ai grija de tine :*

1 răspuns:
| Adredemesconf a răspuns:

Nici să nu te gândești să urmezi vreo dietă! O să-ți strici tot corpul, nu e deloc sănătos.Trebuie doar sa reduci din dulciuri (ele sunt cele care au foarte multe calorii, și sunt și nesănătoase). Când ți-e poftă de ceva dulce mănâncă un fruct și bea apă.Fă mult sport și fii activă.
Succes!