| anonim_4396 a întrebat:

Sunt dezvoltata (par in locurile intime, sub brat si sanii mari) si ma tot gandesc ce o sa fac cand vine vara si o sa ma duc la plaja, ca o sa mi se vada parul de sub brat si in zonele intime. De epilat nu ma epilez ca sunt prea mica (12 fara 3 luni).
Si sub brat mai merge ca nu se prea vede. ajutati-ma va rooog. Si sa nu va bateti joc ca m-am saturat.

12 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Indicat este sa indepartezi parul inestetic.Nu trebuie sa astepti sa ajungi la 15 16 ani pentru a avea o varsta potrivita pentru a rezolva aceasta problema.Bafta multa!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @lilaindungicupicatele! Epilarea cu este ce cea mai bună metodă tentru a scăpa de acest compex. Pentru că nu ai experiență, ideal ar fi să mergi la un salon, apoi cu timpul o să prinzi curaj și vei reuși să te epilezi tu singură cu benzi cu ceară sau cu epilatorul. Sfatul meu ar fi să nu încerci să decolorezi firele de păr pentru că acestea capătă o culoare ciudată și ies mai mult în evidență. Nu-ți recomand nici cremele epilatoare pentru că folosirea acestora au efectul lamei de ras (a bic-ului)- îndesesc firele de păr și le întăresc rădăcina, iar părul crește mai repede decât dacă te-ai epila cu ceară sau cu epilatorul. Deci, soluția, mergi la cosmetica, este foarte firesc.
Să ai o zi cu zâmbet!

| maryellen91 a răspuns:

Nu esti prea mica, daca ti-a crescut epileaza-te ca doar n-o sa stai sa creasa ca sa-l pui pe bigudiuri! foloseste ceara(e dureros dar creste mai greu)daca nu da-te cu crema depilatoare!

| Mirel_8882 a răspuns:

Foloseste slipuri care sa nu permita vizualitate(chiar daca sunt urate )

Mirel

| madyxo a răspuns:

1.poti sa iti vopsesti parul blond happy.
2. poti incepe sa te epilezi (toate au un inceput)
3. daca crezi ca esti prea mica pentru asta.trebuie sa te gandesti bine.ca nah.generatia asta se dezvolta de la varsta frageda

| DirtyBlood a răspuns:

Aauzi...stii ce te sfatuiesc? ia foarfeca, si unde se vede chiar foarte foarte rau, tai jos din firelaughing si gata.iti scurtezi parul.nu til epilezi sau ceva...asteapta pana mai cresti oleaca sa treci la epilat.
ceau!

| aumih16 a răspuns:

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lama.lama de barbierit.si la subrat si la pasarica.numa ai grija sa nu zboare puiul cu ata.

| GirlCrow a răspuns:

Hmm...stai linistita, cine o sa te vada? ai 12 ani, esti inca copilhappy faci cum simti tu, daca vrei te poti epila cu ceara sub brathappy

| madalinaaxoxo a răspuns:

Mai bine te razi cu biggul asta e daca a crescut trebuie sa il inlaturi...

| AnonimuXYZ a răspuns:

Sunt de acord cu majoritatea de aici. nu esti prea mica. cu ceara ar fi cel mai bine[stai linistita ca nu e chiar asa dureros...pe mine personal, prima oara nu m-a durut...doar ca e ceara destul de caldawinking

| Keitaro a răspuns:

Cel mai usor este sa vorbesti cu mama ta despre asta.Nu ai de ce sa iti fie rusine sa vorbesti despre asa ceva cu ea. Vorbiti si voi ca intre prietene...
Daca nu vrei...atunci poti apela la psihiatria scoli...Iti faci o programare si te poate ajuta foarte mult.