| anonim_4396 a întrebat:

Sunt dezvoltata (par in locurile intime, sub brat si sanii mari) si ma tot gandesc ce o sa fac cand vine vara si o sa ma duc la plaja, ca o sa mi se vada parul de sub brat si in zonele intime. De epilat nu ma epilez ca sunt prea mica (12 fara 3 luni).

Si sub brat mai merge ca nu se prea vede. ajutati-ma va rooog. Si sa nu va bateti joc ca m-am saturat.

8 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Epileaza-te. In zona de jos nu ai de ce sa faci asta inca, dar pe picioare si la sub brat, epileaza-te, nu are absolut nimic.

| Balboa a răspuns:

Buna. eu am 12 ani si 6 luni si ma epilez si pe picioare, si in zona inghinala si la sub brat din aprilie 2010. eu iti zic ca este mai bine asa. adica la inceput va dura daca te faci cu ceara sau aparatul depilator, asa cum este recomandat, dar te vei obisnui si vei vedea ca e mult mai bine! :*

| love_1617 a răspuns:

Uite eu am 14 ani si ti.as recomanda sa faci o epilare definitiva daca te tine buzunarul...nu e mult vreo20-30 d lei

| strawberryblonde a răspuns:

Nu e o chestie asa de rea sa te epilezi chiar daca esti atat de tanara, daca ti-e frica de durere poti incerca creme care nu dor deloc si nu sunt nici costisitoare; iar daca suporti putina durere poti incerca benzi cu ceara rece, sau chiar ceara si e pentru mai multa durata. Pentru subrat poti incerca si bic-ul dar sa nu te taitongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singura solutie, daca vrei sa umbli in pantaloni scurti sau fusta, fara sa te simti jenata ar fi epilarea. De ce excluzi aceasta varianta? Nu e necesar sa te epilezi cu epilator, ceara sau lama de ras, deoarece cand parul iti va creste va fi mai des si mai negru.Insa poti incerca cu crema epilatoare.O intinzi pe picior, o lesi sa actioneze 3-5 minute, iar apoi o indepartezi cu ajutorul jetului de apa.Iti va creste mai repede decat daca te-ai epila cu epilatorul, dar macar nu doare si nu iti face parul sa creasca mai mare si mai negru. Cremele epilatoare nu sunt atat de scumpe, deci nu ai face gaura in bugetul parintilor daca ti-ai lua 3 creme pe anhappy. Succes! :*

| estera a răspuns:

Pai fara epilat nu prea se poate da poti incerca un costum de baie care sa aiba si o fusta mai scurta sau ceva sa tte acopere si mai bine depileaza-ti subratu e cel mai ok

| bogdy9696 a răspuns:

Pai in general femeile se epileaza la subsioara si pe picioare da acum in locul tau intim nu are cum sa se vada asa tare.

| AndreeaaDewww a răspuns:

Buna,eu am 13 si ma epilez de la 10 ani, daca zici ca-i asa rau de ce sa nu o faci si pe asta?