| sopranaCadaverica a întrebat:

Sunt fata, am parul foarte subtire, moale, casant! Si problema - cade foarte mult, numai la o spalare strang cateva smocuri… Cand imi prind parul in coc se vad goluri de piele. Ce tip de sampon/balsam as putea folosi? sad Pe voi ce v-a ajutat?

4 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaaaaabjgkfkda a răspuns:

Ar trebui sa ți faci un set de analize să nu ai anemie sau ceva.

| giulia283 a răspuns:

Incerca Revalid e foarte bun. În găseşti doar in farmacii.

| HazelEyes77 a răspuns:

Ai nevoie de un sampon bland cu scalpul daca te confrunti cu caderi masive de par. Incearca samponul din plante "'Sapun moale'' de la Hofigal impreuna cu lotiune Chelstop. De asemenea sunt eficiente tincturile de brusture, ardei iute si urzica in combinatie. Masajul cu ulei de cocos sau ricin de 2 ori pe saptamana inainte de spalarea cu sampon ajuta la regenerarea parului. Rezultatele se vor vedea in 3-4 saptamani chiar mai devreme daca sunt utilizate cu regularitate si perseverenta. Multa sanatate

| alexandramaria78 a răspuns:

Eu mi-am cumparat un sampon profesional de la www.beautyoneshop.ro Vei gasi aici o multime de sampoane profesionale, de calitate.