| MyyyNamee a întrebat:

Sunt foarte urat crying, mi-au zis multi asta. Numai suport. Imi puteti da sfaturi cum as putea sa fiu mai frumos va rog.(nu vreau raspunsuri cu jigniri sau gen fiecare e frumos in felul lui). As vrea si sfaturi de la fete daca se poate.

Răspuns Câştigător
| Tinna666 a răspuns:

Daca nu te vedem nu avem cu sa iti spunem ce ai putea sa faci,dar iti spun asa in mare si tu vrzi ce poti face din tot ce zic eu:te poti pensa(la in salon unde te penseaza astfel incat sa nu arati ca o fata),iti poti indrepta dintii daca nu ii ai drepti si ii poti albi,daca ai probleme cu cosurile poti face un tratament cu argila(cauta pe net mai multe),te poti tunde altfel,nu stiu cat ani ai,dar te poti barbieri(daca ai ce) astfel incat sa te avantajeze,mergi la sala si obtine un corp lucrat,frumos,sau poti face asta si acasa daca nu iti permiti,e vara,bronzeaza-te(bronzul ascunde imperfectiunile),ai grija ca mereu sa fi curat,sa mirosi frumos,grija la unghii(sa nu fie negre),epileaza-te la subrat,imbracate mai ca in zilele noastre(nu ai nevoie de averi ca sa te imbraci frumos), poti purta ochelari de soara ca tot e vara(ai grija sa te avantajeze), poarta palarii/sepci daca iti sta bine si te avantajaza, accesoriile sunt si ele importante(un ceas, un lant la gat)hmmm cam asta ar fi happy

8 răspunsuri:
| KMaddieK a răspuns:

Schimba-ti freza

| ArchWord a răspuns:

Baga-ne o poza sa vedem si noi cum arati, ca asa de unde sa stim. Fa o poza cu telefonul tau *SeLfiE*baga pe imgur, etc. si da-ne link-ul.

| Dreamer a răspuns:

Atat la corp cat si la fata se poate lucra in zilele noastre. Vointa, bani si rabdare sa ai...iar daca si tu ai ajuns sa te plangi si sa te consideri urat este clar ca trebuie sa faci o schimbare. INSA schimbarea nu trebuie sa fie declansata de parerile prietenilor tai, ci doar din motivul pentru care nu te simti bine in pielea ta. Asa ca dezbraca-te, aseaza-te in fata oglinzii si observa ce nu-ti place la tine. Fa-ti o lista si impune-ti un termen pana cand sa reusesti. Daca tu totusi te simti bine in pielea ta si doar prietenii tai te considera urat, ar trebui sa-ti schimbi atitudinea sau....prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca bagi in seama toti prostii atunci, fara suparare, dar esti si tu la fel de prostut. Poate nu esti atat de urat, poate esti mai frumos decat ei si de ciuda iti spune asa.

| Ohaithar a răspuns:

Urât e relativ. Dacă nu ai o malformare genetică nu ești urât. Poate nu ești îngrijit. Tunde-te, spală-te zilnic, fii în formă, poartă haine care îți vin, și care sunt bune pentru vârsta ta. Și schimbă-ți dracului persoanele cu care îți petreci timpul liber.

| alfabetabecedar123 a răspuns:

Nu cred ca e ok sa ii bagi in seama...

| kiri11 a răspuns:

Nu trebuie sa dai atentie acestor aberatii scoase din gurile altora happy. Nu exista oameni urati sau frumosi - exista oameni ipocriti (cei care spun ca altii sunt urati) si oamenii (care nu privesc la frumusetea fizica ci la cea psihica) happy Decizia iti apartine tie daca vrei sa suferi din cauza rautatilor unor ipocriti sau iti traiesti viata intr-un mod placut tie.

| Oana910 a răspuns:

Uite, eu sunt fata si vreau sa iti spun cum vad eu lucrurile. In primul rand tu singur ti-o faci cu mana ta si vad asta inca de la prima propozitie: "sunt foarte urat", te descurajezi singur. Chiar vreau sa te ajut pentru ca am dat peste multe cazuri de genul. Trebuie sa vezi la tine doar avantajele, asta te va face sa te simti mai bine, sunt sigura ca ai ceva frumos si e exclus sa zici nu. in al doilea rand nu inteleg de ce asculti vorbele celor din jur? pana la urma si eu au foarte multe defecte, avand in vedere ca te-au facut pe tine urat. Vreau sa te incurajez spunandu-ti ca daca tu ai o parere extrem de buna despre tine si incerci sa nu asculti lumea spunand :"esti urat" vei vedea ca lumea va inceta sa spuna asta despre tine! Ce ar fi sa faci un exercitiu? Ia acum o foaie si scrie "sunt frumos" de 10-15 ori, iar daca nu vrei sa scrii mergi si uita te in oglinda si spune: "am un par superb"; "am niste ochi minunati"; "forma fetei mele e diferita dar speciala, toti sunt la fel, eu sunt special". Chiar daca pare egoist, fa-o pentru ca te vei simti mai bine! Pe langa aceste jocuri, iti propun sa iti cumperi cartea "Secretul", o poti lua de pe internet si din librarii. Sper din suflet ca te-am ajutat. Succes si ai incredere in tine si vezi doar partile bune din tine, nu esti singurul cu defecte, oamenii care te jignesc au un defect! Mult mult succes, te pup :*