| Ally a întrebat:

Sunt in clasa a8-a si imediat in iunie o sa am banchetul, cu ce ma puteti sfatui adica in ceea ce priveste imbracamintea pentru ca nu stiu in ce sa ma imbrac sa ma simt bine si sa fiu si eleganta, si in ceea ce priveste parul nu stiu cum sa mi-l fac sa-mi tina toata ziua pana seara tarziu si mai am o problema machiajul ce mi-ati recomanda in caz ca transpir sa nu curga?[intrebare dedicata fetelor]

Răspuns Câştigător
| luvme a răspuns:

Pai uite...si eu sunt a8a si in iunie am si eu banchetul...eu o sa ma imbrac intr-o rochie ceva in genul astora http://light.sunphoto.ro/photos/normal/10429256_WGOHYKDNH.jpg Parul o sa mi`l intind cu placa iar pe fata imi aplic un fond de ten si sa zic ca ma fardez un pic (nu`mi sta bine machiata in culori tipatoate:D) Sper ca ti-am putut fi de ajutor. :*

7 răspunsuri:
| Messyhair a răspuns:

Http://despre-moda2010.blogspot.com blogul meu.Lasa comentarii daca vrei cu parerea ta si imi poti propune ce sa mai pun pe blog.sa ai o zi buna!(p. s. in curand pun sectiunea make up si hairstyling)

| Derye a răspuns:

Intrebare: crezi ca doar fetele se pricep la haine, machiaj etc? Ai auzit de stilisti, designeri vestimentari etc? Iti dau un ex. Catalin Botezatu. E fata?
Ma pricep la haine, la coafura, dar pentru. o asemenea necunostinta si impertinenta nu se merita.

=)

| FashionDiva a răspuns:

Poti arunca un ochi si aici http://fashion.mozku.com/2010/05/ce-rochie-sa-alegi-pentru-banchet/ daca vrei sa sclipesi in ziua banchetului :-D

Mult succes iti doresc!

| Patriii a răspuns:

Pai eu ti'as recomadaa o rochitaa peste genunghi, multaa, si cu niste pantofi cu toc.Alta tinuta:o rochiee lunga, largaa, cu niste sandale tip gladiator, si cu nistee bijuterii care sa ii dea un pllu de glammour tinutei. Iar despre machiaj, ceva cat mai natural, si mergi la un magazin de cosmetice, si cere'i ssfatu'l vanzatoarei in legatura cu niste produse care sa reziste.Sau am eu un truc, da'te cu fon de ten si pudra si pe buza si pleoape, si asa o sa rezistee machiajul mai mult.

| Ally explică:

Scuze nu stiam ca sunt pe blog genu ista de baieti care ai intereseaza chestiile astea...scuze chiar nu m-am gandit in plus eu credeam ca fetele trec prin asa ceva si stiu mai bine...

| Nikollee a răspuns:

La imbracaminte: ia`ti o rochie mai deosebita. nu foarte lunga.
parul: poti sa ti`l faci cret : te speli pe cap. apoi iti dai cu spuma. sau gel. apoi cu fixativ [ te asigur ca o sa tina ]
la machiaj: incearca sa te asortezi cu culoarea rochiei. :p
sa te dai la ochi cu tus. sau de preferabil dermatograf...
si buzele sa le asortezi cu rochia.
in ceea ce priveste transpiratia : iti iei la tine un deodorant sau servetele umede si cand curge te duci la toaleta si te stergii...
sper ca ti-am fost de ajutor.
fundita?:X: