| Andrra_4654 a întrebat:

Sunt o fata bruneta, par lung, ochii caprui inchisi, vara la soare se fc si verzi, fff rar.nu am cosuri, am buze carnoase, gen rihhana dar nici putin mai carnoase.am nas micut, dar am o problemastraight faceam cearcanestraight faceam un ten ff curat si o alunita desupra buzelor, micuta.Cum m.as putea machia? buze? ochi? pudra, fon de ten? sfaturi, va rogpuppy dog eyes?

Răspuns Câştigător
| Nicole a răspuns:

Buna.
Dupa ce iti faci ciai cu pachetele de infuzie, aplica-le caldute pe ochi timp de 15 min, sau roade un cartof mic, crud, printr-o razatoare si de asemenea aplica pe ochi 10-15 min.Prin asa metode cearcanele vor disparea.
Pentru machiaj foloseste totul ca de obicei.
O seara cat mai placuta, succes si numai bine.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei cearcanele apar in lipsa odihnei, a multelor ore state in fata calculatorului. Dat fiind ca ai un ten curat, de ce sa te machiezi? Fii naturala, bucura te de tineretea ta, eventual un rimel si un gloss e mai mult decat suficient. Baietii apreciaza mai mult fetele naturale. Bye!

| Alina_9112 a răspuns:

Daca ai cearcane ai putea incerca niste comprese cu cartof sau castravete(sunt foarte bune); iar la machiaj ai putea sa-ti dai cu un anticearcan inainte de a aplica fondul de tenhappy

| eddieoffroad a răspuns:

Vino la mine ca te accept cum estibig grinhappy