| rmihu898 a întrebat:

Sunt o fata cu tenul foarte usor inchis, ochi albastri, par saten inchis. Ce machiaj sa adopt? Dati-mi cat mai multe sugestii, va rog!

5 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Tonurile de maron, auriu, ocru sunt cele mai potrivite pentru tine. Inspira-te si de aici: http://www.divahair.ro/frumusete/make_up. Un gand bun, Elena.

| IuliaTeodora98 a răspuns:

La ochi albastri cel mai bine merge sa te faci cu un rimel negru. un ruj roz putin mai inchis.pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culorile care avantajeaza cel mai bine ochii albastri sunt:negrul, bejul, griul(nuantele medii si inchise, in special), albastrul(aceeasi nuanta cu a ochilor tai sau mai inchisa), lilaul si nuantele inchise de verde. Cea mai potrivita culoare de rimel(indiferent de culoarea ochilor)este negrul.Pentru a vedea ce stil de machiaj te avantajeaza, iti poti face cont aici: http://www.taaz.com/makeover.html (taaz.com-e gratis si nu-ti publica datele), dupa care pui o poza cu tine si incerci diferite stiluri de machiaj.