| CatGirl a întrebat:

Sunt satena, ochi caprui, inalta.Ash vrea sa imi aleg o rochie pentru o petrecere. Ce culoare mi s-ar potrivi? Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Mie mi se pare ca este potrivit sa-ti cumperi o rochie intr-o nuanta deschisa, pentru ca sa iasa in evidenta culorile parului, tenului si nuantei ochilor tai.
La satene le sta bine si in nuante de maro havan cu ceva combinatie cu galben, oranj, ori mov.
Poti sa-ti alegi ceva clasic cum este negrul dar, fiind foarte tanara cred ca, ti-ar sta bine in ceva culori mai luminoase.
Sunt convinsa ca, orice culori ai alege, important este sa te simti tu bine in aceea rochie. Ca gen de rochie, fiind inalta si subtire, cred ca, partea de jos a rochiei poate sa fie larga.
Eu iti doresc ca stilul rochiei sa te avantajeze si sa te faca unica, in societatea in care vei merge la aceea petrecere.
Mult succes si sa fii sanatoasa pentru ca, frumoasa esti deja, asa cum se vede din poza de pe avatarul tau.

7 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

O rochie verde inchis, roz pal sau mov inchis ar merge foarte bine cu parul si ochii ta, rochia sa fie mini si sa o asortezi cu niste botine si un plic, eventual botine cu varful deschs, pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

kratos
| kratos a răspuns:

Rosie.

| hugo a răspuns:

Mai bine cred ca te-ar putea ajuta prietenii/ele...pentru ca ele te pot vedea cum iti sta, depinde de felul in care iti aranjezi parul, de ce fel de petrecere este... daca te duci sa te distrezi, sau este o petrecere mai"selecta"...happyincearca un mov... dar mai deschis un pic

| costyn162 a răspuns:

Din cate ma pricep eu, in ansamblu ai o nuanta inchisa... Daca si tenul nu este chiar alb atunci s-ar putea sa ti se potriveasca o culoare inchisa sau rosu...

| thehope a răspuns:

Bine spus Kratos! Cu rosu sau negru nu dai niciodata gres cand vine vorba de o petrecere(preferabil totusi ca negru ala sa nu fie simplu.macar o pata de culoare alba sau rosie ar merge)winking

| thegirl a răspuns:

Alege un roz bombon'...asta ca sa dai un aer de baby dool in kz k vrei sa fie mai natural sa zicem...sau o rochita negru q alb...sa fie ceva clasic...iti da un aer de eleganta si daca e mulata si mai bine...sunt sigura k iti va pune in evidenta trasaturilebig grin

| giuraalina a răspuns:

Incearca roz