| ctina a întrebat:

Sunt vopsita roscat si am ochii albastri, fata rotunda si parul lung, cum ar trebui sa ma machiez ca sa imi pun ochii in valoare? tinand cont ca eu nu prea am mult timp de pierdut prin baie, in fata oglinzii.

Răspuns Câştigător
| miumiu a răspuns:

Haloo, ti-as sugera sa te machiezi rapid si cat mai simplu, deci mai natural.Pentru ochi albastrii si parul roscat merg noantele de verde mai inchis, mov, gri si maro inchis, iar pentru un efect mai puternic incearca si cu rimelul negru(nu alb sau alte minuni de culori ale rimelului). Dar, oricum fiecare cu stilul nostru, nu uita sa te demachiezi!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o prietena care are ochii albastrii la fel ca tine. Ea se da cu ceva culori mai inchise. DE exemplu poti sa te dai cu creion cam asa : http://i239.photobucket.com/albums/ff320/StaffCosmetice/creion.jpg
:D sper ca te-am ajutat :D Te pup dulce;;):P