| Mario1996 a întrebat:

Suplimente pentru piele, unghii, par sunt bune? A consumat cineva?

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Te referi la piftia de porc, caltaboși sau tobă. Astea conțin toate ingredientele menționate de tine!winking

Răspuns utilizator avertizat
| Sekim a răspuns:

Nu este nevoie de suplimente. Cauti alimente bogate in : Vitamina A, C, D, E si B7. Pe langa alimente care sa contina aceste vitamine, consuma mai multe proteine in dieta ta pentru a oferi corpului capacitatea de a produce colagen. Spor.

| Anee1667 a răspuns:

Majoritatea suplimentelor conțin vitamine care ajută dar nu oferă rezultate miraculoase.
Așadar depinde ce rezultate urmărești: creșterea părului/unghiilor, îndesirea părului, întărire unghiilor, îmbunătățirea aspectului pielii etc.
Te sfătuiesc să-ți cumperi aceste suplimente numai din farmacii și să nu cumperi de pe internet de la firme fantomă care promit rezultate uimitoare. Așadar mai bine ai cere sfatul unui farmacist, apoi detalii despre cum se administrează, cât ar trebui să iei aceste suplimente dacă e necesar să iei o pauză după o anumită perioadă, în cât timp poți observa ceva rezultate.
Eu am folosit suplimente pentru păr, unghii și piele am observat rezultate după aproximativ o lună și jumătate mici bineînțeles ca de exemplu nu îmi mai cădea atât de mult păr, firul era ceva mai puternic, o mică creștere a părului și unghiilor.
De asemenea un alt sfat e să începi cu o schimbare din interior să mănânci multe alimente bogate în vitamine, să bei multă apă și să scapi de obiceiurile precum dușurile fierbinți, rosul unghiilor, prinderea părului cu elastice, pieptănarea necorespunzătoare, dormitul cu machiaj, fumat, consumul de alcool etc. pentru completarea acelor suplimente.
Îți las aici câteva produse pe care le-am folosit și eu sau despre care am auzit recenzii bune și sunt de încredere:
1. Forcapil
2. Walmark oase, piele, păr și unghii
3. Doppelherz piele, păr și unghii
Sper să ajute!

| Mario1996 explică (pentru Anee1667):

Toate aceste pe care le-ai menționat sunt bune?

| Raluu1234 a răspuns:

Sunt bune doar ca trebuie să ai grijă la efectele lor adverse și să ții perioada recomandată de prospect.
Nu lua ca unii forcapil mai mult de 3 luni să nu te trezești ca ei maimuță după. Nu își crește doar părul într-o zonă, ci părul de pe tot corpul pentru că totuși sunt niște suplimente cu hormoni.