| alondrakiss a întrebat:

Tatuajul se scoate de pe piele? Mai exact este făcut pe antebraț.

7 răspunsuri:
| 1234568807 a răspuns:

Nu cred, posibil sa il elimini prin proceduri laser dar oricum vor ramane semnele tatuajului

| Vehuiah07 a răspuns:

Salut! Da, se poate îndepărta cu ajutorul unui laser.

| Furnicuta000 a răspuns:

Se scoate cu laserul dar dureaza cateva sedinte. In functie de cat de bine e batut tatuajul poti sa ai nevoie de 4-5 sedinte sau chiar de 10. Oricum problema cea mai mare e pretul

| MorcovMajestic a răspuns:

Da, cu laser dar am auzit ca e dureros si scump

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În locul unde este făcută împunsătura cu acul și depusă vopsea, aceasta este adânc sub piele și înlocuiește acolo mai multe celule ale pielii. Astfel nu se poate scoate din piele doar dacă îndepărtezi pielea cu totul. Tatuajul se poate totuși elimina arzînd cu laserul fiecare punct. Astfel vopseaua este eliminată cu o porțiune minusculă de piele din acel loc. Apoi pielea se reface în acel loc, dar rămâne o cicatrice.

| nukeyly a răspuns:

Vezi cat costa pe laser si cat costa un chirurg plastic sa-ti intinda pilea noua peste petecul decupat.

| ReddY25 a răspuns:

Doar cu laser