| simo99 a întrebat:

Texte despre frumusete...-fundita

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Fericirea o face pe femeie frumoasă şi dragostea o face fericită. Iubirea este adevăratul fard al femeii!

Unii oameni indiferent cat de batranii sunt niciodata nu isi pierd frumusestea. Au mutat-o din fetele in inimile lor.

Pastreaza-ti increderea in toate lucrurile frumoase. In soarele ce a apus, in vara ce a trecut

Cel mai frumos make-up al unei femei este pasiunea dar cosmeticele sunt mai usor de cumparat

Frumusetea este promisiunea fericirii

Frumusetea tot timpul promite, dar nu ofera nimic

3 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Frumusetea personala este mult mai mare decat orice recomandare – Aristotel
Daca oferi dragoste, frumusetea va creste si toate acestea pentru ca dragostea este frumusetea sufletului – Saint Augustine
Unii oameni indiferent cat de batranii sunt niciodata nu isi pierd frumusestea. Au mutat-o din fetele in inimile lor – Martin Buxbaum
Frumusetea ramane indiferent de imprejurimile urate – Chazal
Frumusetea este… cand te uiti in ochii unei femei si vezi frumusetea in inima ei – Nate Dircks
Cel mai frumos lucru pe care il putem experimenta este misterul. Este sursa tuturor stintelor si arteloc – Albert Einstein
Dragostea de frumuseţe este Gust. Crearea de frumuseţe este Arta – Ralph Waldo Emerson
Gandeste-te la toate lucrurile frumoase de langa tine si fi fericit – Anne Frank

Cand lucrez la o problema nu ma gandesc daca e frumoasa. Ma gandesc doar cum sa rezolv problema. Dupa ce termin problema si rezultatul nu este frumos insemna ca solutia nu a fost ceea corecta – Richard Buckminster Fuller
Cand ajungi sa iubesti viata vei vedea frumusetea in toate lucrurile posibile – Kahlil Gibran
Pastreaza-ti increderea in toate lucrurile frumoase. In soarele ce a apus, in vara ce a trecut – Roy R. Gilson
Oricine are abilitatea de a vedea frumusetea nu va imbratrani niciodata – Franz Kafka
O femeie ce nu poate fi urata nu poate fi frumoasa – Karl Kraus
Cel mai frumos make-up al unei femei este pasiunea dar cosmeticele sunt mai usor de cumparat – Yves Saint Laurent
Te iubesc pentru ca esti frumoasa sau esti frumoasa pentru ca te iubesc? – Richard Rodgers and Oscar Hammerstein II
Viitorul apartine celor ce cred in frumusetea viselor lor – Eleanor Roosevelt
Frumusetea este promisiunea fericirii – Stendhal
Viata este frumusete – admiro – Mother Theresa
Frumusetea tot timpul promite, dar nu ofera nimic – Simone Weil

| 123321998896768 a răspuns:

Buna!
http://www.cenaclu.intelepciune.ro/despre/frumusete
http://www.intelepciune.ro/......ete_6.html
Următoarele au fost scrise de către Audrey Hepburn, care a fost rugată să divulge secretele frumuseţii ei.

Pentru buze frumoase, vorbeşte folosind cuvinte pline de bunăvoinţă.

Pentru ochi frumoşi, descoperă binele din oameni.

Pentru a avea o siluetă de invidiat, împarte-ţi hrana cu înfometaţii.

Pentru un păr frumos, lasă un copil să se joace cu el sau sa-şi treacă degetele sale prin acesta măcar o dată pe zi.

Pentru echilibru sufletesc, caută cunoaşterea ca să nu fii niciodată singură.

Oamenii, mai mult decât lucrurile, trebuie să fie îngrijiţi, readuşi la viaţă, vindecaţi şi răscumpăraţi; nu îndepărta pe nimeni niciodată de tine.

Aminteşte-ţi, dacă vreodată ai nevoie de o mână de ajutor, o vei găsi întotdeauna în continuarea braţului tău. Pe măsură ce te maturizezi, vei descoperi că ai două mâini, una pentru a te ajuta pe tine, cealaltă pentru a-i ajuta pe ceilalţi.

Frumuseţea unei femei nu stă în hainele pe care le poartă, înfăţişarea pe care o are, sau modul în care îşi piaptănă părul. Frumuseţea unei femei este în ochii ei, deoarece aceştia sunt intrarea către inima ei, locul unde sălăşluieşte dragostea.

Frumuseţea unei femei nu rezidă în frumuseţea feţei, căci adevărata frumuseţe a unei femei este oglindită în sufletul ei. În ocrotirea pe care cu afecţiune o oferă, în pasiunea pe care o arată.

Frumuseţea unei femei creşte cu trecerea anilor.
http://cloudedsteps.blogspot.com/......ntreg.html
sper ca te-am ajutat pa-pa.