| Denianonim a întrebat:

Știe cineva de la ce vârstă poți folosi creme depigmentare? Cum ar fi melanil de la catalysis pentru pistrui. Pot avea efecte nocive dacă sunt folosite la 13 ani? (Sunt fată)
Dau funda

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Nu folosi astfel de creme pe fata. Ai 13 ani si ai o fata finuta, fragila si nu stii ce reactii poti avea. Pt pistrui poti curata fata cu apa si bicarbonat de sodiu, iar daca vei avea si cosuri adauga putin suc de lamaie. Daca tenul ti-e uscat, atunci poti folosi o crema hidratanta de fata dupa solutia de mai sus. Numai bine!