| DaciaRomania a întrebat:

Toată vara îmi țin părul legat în coada de cal, din cauza căldurii, dar mă enervează deja. Și la voi e la fel? Ce altceva faceți cu parul vara?

7 răspunsuri:
| newaccountbye a răspuns:

La fel ca tine, sau îl prind coc

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tunde te zeroo

| dullcat a răspuns:

Poti gasi multe variante : impletit o coada sau doua si prins coronita, spacebuns, coc simplu etc.Sau iti poti face turban dintr-o esarfa, care arata foarte bine in combintie cu cercei statement.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in coc sau coada de cal.

| Smmo a răspuns:

Iti poti lua o clama de par de tip cleste (cel mai bine de plastic cu dintii mai rotunjiti ca sa nu te zgaraie) si il prinzi ridicat. Sa nu fie prea tare clama, unele au arcul prea rigid, altele sunt din materiale prea dure. Marimea este foarte importanta, depinde si de cat par ai. Daca ai ocazia sa le incerci sau macar sa le vezi cu ochii tai la magazin iti dai seama mai bine ce ti se potriveste.
https://www.joom.com/......0106f28b7d
https://www.google.com/......ps?/imgres

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl țin legat in coc sau coada de cal pe timpul zilei iar noaptea îl las liber.

| sammie a răspuns:

Eu îl las desprins. Și încerc să nu fac mult efort ca să nu ajung să-l prind în coadă.