| anonim_4396 a întrebat:

TPU...nu stiu ce sa fac imi cade parul rau de tot mi-amluat sampon syoss si cu balsam dar tot cade ce sa fac? am parul rar si lung il aveam panala burta dar l-am tuns pana la umeri ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| facebook01 a răspuns:

Mda,pai din nou ne confruntam cu aceeasi problema! Si eu gasesc fire prin toata casa, ce sa mai spun cand il spal, imi cade foarte mult.Ar putea fi o dereglare hormonala sau lipsa vitaminelor. Unii oameni mai spun ca si stresul este o cauza a caderii parului, dar in cazul nostru e cam devreme sa ne gandim la asta.Insa,am observat ca daca ma spal cu sampoane de la Yves Rocher,nu-mi mai cade asa tare.E normal sa cada cateva fire de par, la pieptanare, dar nu in exces.Ai putea sa faci un test, sa vezi ce sampon iti dauneaza si care iti face bine, dar sfatul meu este sa vorbesti cu un specialist.Inca nu am cautat un tratament la farmacie, dar cred ca daca te interesezi o sa gasesti.Cel mai bine ar fi sa vorbesti ori cu un farmacist, ori cu cineva care se pricepe ca sa determine care este cauza caderii parului in cazul tau.:*

5 răspunsuri:
| LemonCandy a răspuns:

Daca nu o faci deja, incepe sa folosesti o masca de par hidratanta cu efect antirupere(de preferat din plante, pentru ca asa ai si plusul de vitamine necesar scalpului). In al doilea rand, in mom in care te speli pe cap , nu trebuie sa folosesti unghiile la samponare , ci buricele degetelor ca sa eviti subtierea radacinii firelor de par si iritarea scalpului. Incearca cu masca(care se pune numai pe parul ud), apoi incepe sa folosesti si un balsam , de preferat din aceeasi marca a samponului pentru a nu aparea matreata.

| laryssutzadlc a răspuns:

Nu trebuia sa te tunzi.e o prostie faza cu daca te tunzi iti cade mai rar parul:| asa au oamenii impresia pentru ca sunt firele mai scurte, si pare mai putin par cazut... syoss nu e bun ca sampon, cel puitn nu pentru toti.iti recomand din toata inima samponul asta :petrol hahn http://static.cauti.ro/......3_1.jpg.il gasesti la plafar de obicei.este super bun, crede-ma.

| tuGatita a răspuns:

Primavara-vara parul se regenereaza la aproape toata lumea...nu cred ca ai vreo problema. si mie de exemplu imi apare matreata si imi cade mai mult ca de obicei in aceasta perioada, dar nu dureaza decat 2-3 luni. foloseste sampon clear ca e fff bun. reduce caderea parului, dispare si matreata iar parul tau va fi fin si stralucitor

| xAimeeRO a răspuns:

Am folosit si clear inainte de syoss imi cade de iarna trecuta

| Tzukushi a răspuns:

Citeste te rog aici cateva sfaturi spuse de mine :* :* sunt multe nu le pot scrie aici

http://mariabeautytips.wordpress.com/......hidratare/