| krys1616 a întrebat:

TPU!
Salut
AM o intrebarebatting eyelashes vreau sa'mi fac si eu niste suvite blonde...eu sunt satena dar nu vreau permanente...gen dupa cateva spalari sa se ia happy De unde pot lua si cam cat m'ar costa :-s
FUndaaa si voturii!love struck

Răspuns Câştigător
| Cho a răspuns:

Poti sa iti cumperi vopsea de par care se duce de tot dupa 3-4 spalari sau mai exista niste vopsea sub forma de sampon. Poti sa iti cumperi din magazinele dm nu e in jur de 30 de lei.

6 răspunsuri:
| opium a răspuns:

Esti sub-informata. Blondul se obtine NUMAI prin decolorare, care este bineinteles definitiva pe portiunea respectiva de par.Decolorarea este deschiderea pigmentului parului.Deci:unde l-ai decolorat asa ramane,nu se ¨regernereaza¨culoarea,nu dispare blondul.Tu cum te-ai gandit ca poate ceva sa iti deschida parul... temporar, apoi sa revina la culoarea initiala? asta nici macar n-are treaba ca nu stii despre colorarea parului, ci are treaba cu logica.

| Sabina96 a răspuns:

POTI sa iti faci suvite blonde temporare! eu am vazut la selgros, metro si alte hipermarketuri sau supermarketuri la plicuri. sunt cate 2 si nu costa mai mult de 10 lei. depinde de unde le iei

| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Sora mea isi ia din Carrefour si a dat pana in 10 lei sunt ieftine. Ia isi face suvite rosii sunt ca un fel de pliculete o sa le gasesti tu!

| lauritta92 a răspuns:

Poti incerca cu spray colorat de par... exista o multime de culori chiar si blond happy

| buburuza12 a răspuns:

Nu exista decolorare semi-permanenta. poti incerca cu vopsea blonda semi-permanenta care costa intre 8-10 lei si o gasesti la plic, dar nu cred ca iti va decolora parul. eventual iti va da doar niste reflexii blonde. succes!

| opium a răspuns:

Voi astea spuneti ca se Poate, se Poate, vorbiti ca sa nu adormiti.Am o anumita experienta in colorarea parului si stiu exact ce vorbesc.Nu imi bat capul sa mai explic inca o data, ideea este ca nu tot ce zboara se mananca.Cum a mai spus cineva mai sus,blond fara decolorare sau vopsire permanenta NU exista, eventual niste reflexe, insa atata tot.