| mmeee79 a întrebat:

Trucuri pentru a fi frumoasa, cine imi da? happy

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

O punga pe fata...

| Milkixx a răspuns:

Ai inceredere in tine.zambeste.iar daca te referi la trucuri de make-up.fii mai explicita.

| deutSa a răspuns:

Trucuri?

Sa vedem...

Trebuie sa fii naturala, asta insemnand : fond de ten cat mai putin, putin rimel, contureaza-ti ochii cu tus si putin luciu de buze.Este destul pentru un machiaj de zi.

Lasa-ti unghiile sa creasca, sa fie de marime medie, nici prea mici, nici prea mari... Datile cu lac incolor sau cu o culoare placuta si deschisa la culoare.

Fa-ti parul ondulat/drept/prindetil intr-o coada de cal la spate...

Foloseste creme speciale pentru nevoile tale de ex : pentru ten gras, ten uscat, ten normal, piele uscata, piele crapata, etc.

Fa dusuri cu apa calduta NU FIERBINTE. APA FIERBINTE ITI POATE FACE CELULITA.
Maseazati sanii, usor, in timp ce faci dus cu apa calduta spre rece, pentru intarirea sanilor si fermitatea acestora.
Mananca sanatos, respecta mesele principale.
Fa mult sport!

| alexandra_8659 a răspuns:

In afara de naturalete iti recomand www.divahair.ro. Aici gasesti tot ceea ce ai nevoie pentru a fi o fata frumoasa. :)

| Anileda a răspuns:

Trucuri?
Eu cred ca mai degraba o ingrijire corporala corecta si regulata te poate face foarte frumoasa, unghii curate si ingrijite, par frumos si spalat, o piele un pic bronzata, un machiaj decent, si haine curate si frumoase nu ar strica nimanui!