| TomaTamaraTania a întrebat:

Tu cum iti alegi parfumul? As vrea sa stiu fiecare cum isi alege un parfum!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă duc la un magazin și le testez mirosul. Îmi plac cele dulci și cu aromă de fructe, puternice. Testează pe încheietura mâinii și nu freca după aceea.
Uneori folosesc parfumul nu ca să miros frumos, ci să îmi amintească de ceva. Ciudat obicei, știu.
Sunt pretențioasă la alegerea unuia, vreau să fie ceva inedit când îl cumpăr pentru prima dată, să mă facă să spun „le dau naibii de economii pentru telefonul cel nou, cumpăr parfumul ăsta și văd ce fac pe urmă".

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In general il aleg dupa miros

| Georgianaax a răspuns:

Uite cum fac eu: merg intr-un magazin cu parfumuri. Ma uit la sticla si le incerc pe cele care imi plac( doar nu o sa le iau pe toate la rand) si sticla trebuie sa ma reprezinte ( forma, culoare ) prima impresie conteaza. cand mirosi un parfum care ti se potriveste nu mai cauti si il cumperi ( primul impuls, daca intelegi ce vreau sa spun) te pup :*

| RAY a răspuns:

Parfumul=elibereaza edrofine=chimicele fericiri, se pare ca hormoni joaca un rol si in asta, de asta sunt parfumuri b si f, eu care imi place, de pilda imi place 1 milion

| LolaLollita a răspuns:

In functie de miros, de obicei. Imi place sa incerc monstrele intai. Le prefer pe cele mai fresh, insa nu e regula. Daca mai are si sticluta frumoasa, e un bonus. De curand, am inceput sa caut un parfum care sa aiba esenta unei flori care imi place mult, am primit cadou acest parfum si imi place foarte mult.

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Toate parfumurile miros bine.E foarte greu sa til alegi dar cu siguranta o sa iti placa mai mult happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa miros, ncerc monstrele intai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
În funcţie de starea de spirit, după miros.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| Nolifenodeath a răspuns:

Dupa nume, miros si dupa modelu de stica.

| SSWK a răspuns:

Dupa stare si miros.

| IulioNagato a răspuns:

Prima impresie conteaza adica ce ti-a placut....gata! asta-l iau numai caut!

Eu ador parfumurile cu "Fresh Impact" si sa aiba un miros indelungat, nu suport cele cu mirops dulce...

| BabyDollFaux a răspuns:

Eu pur si simplu, il aleg dupa miros, pentru ca, ceea ce imi place mie, ma reprezinta tongue big grin

| teocalinescu a răspuns:

In primul rand dupa miros, dupa gramaj (daca aleg un parfum puternic o sa-l folosesc mai mult la ocazii, deci voi alege unul la 30ml, 40ml) dupa tipul parfumului (edp sau edt), in general eau de parfum este mai puternic spre deosebire de eau de toilette.