| daniela_7403 a întrebat:

Uleiul de masline ajuta pentru ridurile de mimica?

4 răspunsuri:
| shishilik a răspuns:

Sincer, nu mai auzisem pana acu. Dar am cautat pe net, si da, ajuta tenul. Cosmeticienii recomanda zilnic masaj in jurul ochilor si pe gat cu ulei de masline, uleiul de masline fiind considerat de acestia unul din cele mai bune mijloace antirid.
Mai multe secrete antirid gasesti pe http://www.imaginelife.ro/frumusete/moda/fugi_de_riduri/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cel putin asa stiu eu... sunt creme speciale anti riduri

| nuamnuvreau a răspuns:

Chiar nu stiu asta, dar poti incerca sa cauti pe internet asta, sa intrebi un dermatolog sau pe altcine de incredere.

| cris4ever a răspuns:

Cred ca da