| iceheart123 a întrebat:

Unde este mai bine sa ma vopsesc : acasa sau la salon?
Cum imi pot alege nuanta de vopsea?

6 răspunsuri:
| LupiPushika a răspuns:

Eu te sfatuiec sa mergi la salon, pentru ca e mai sigur, mai ales daca nu stii ce vopsea vrei, dar e ok si acasa, daca te-ai mai vopsit si stii ce vopsea sa folosesti

| Andreea7002 a răspuns:

Paii parerea mea ca ma-i bine te-ai vopsi la salon, pentru a fii sigura ca nuante iti iese bine, in plus in salon iti alegi nuanta si, stilista care te va vopsi te va sfatui in legatura, cu ce nuanta de vopsea sa alegi. Daca totusi optezi, la vopsitul acasa, cere ajutorul cuiva, ca-sa fii sigura ca ai intins bine vopseauawinking Funda?

| mona a răspuns:

La salon ar fi mai bine si nuanta o poti alege din catalog

| AndruşcăăăăBăăăăă a răspuns:

Bunăăă! Depinde şi de vârsta ta şi de experienţă. Dacă eşti profesionistă poţi să te vopseşti acasă, dacă nu alege-ţi un salon din oraşul tău cu preţuri mai ieftine şi de bună calitate în acelaşi timp... La salon îţi poţi alege nuanţa de vopsea, dar dacă nu este un salon de fiţe laughing, poţi să îţi cumperi tu o vopsea bună pentru tine! O seară plăcută! Fundăăăăăă? puppy dog eyes

| lumy4u a răspuns:

Depinde ce culoare este parul tau natural,daca este vopsit sau virgin, si ce culoare ai vrea sa ai, iti poti cumpara singura vopseaua care se foloseste in salon, nu cele din super market, da-mi detalii despre parul tau si iti spun ce vopsea si oxidant sa iti cumperi big grin :*

| Bondarel99 a răspuns:

Pe mine ma enerveaza la culme desteptele astea de la salon care cica stiu ce e mai bine.M-am dus sa ma faca blonda si ele au zis ca nu se poate sa imi iasa niciodata fara sa ma decoloreze cu pudra(care e foarte dura pentru par) si apoi sa imi puna o vopsea blonda profesionala de la ele, toata treaba asta costand vreo 200 lei.
M-am dus frumusel la magazin si mi-am luat o vopsea de 10 lei si mi-a iesit exact culoarea pe care o voiam fara sa ma decolorez inainte.
Daca te duci sa te faci si roscata si blonda si satena si ce mai vrei tu o sa-ti spuna ca trebuie sa te decoloreze.Ma lasi? De ce? Ca sa iti ia mai multi bani si sa iti strice parul definitiv.
Sfatul meu e ca daca stii ceva despre vopsele iti iei una potrivita si te faci singura.
Daca ai nelamuriri poti sa ma intrebi ce vrei.